آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
 • یکشنبه 24 تیر 1403
 • Sunday  14  July  2024
 • یکشنبه 24 تیر 1403
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
 • فروش بلیت به ایرانیان خارج از کشور ، پرداخت پول توسط بانک و دریافت آنلاین بلیت
 • مجری مستقیم تور دبی ، رزور بهترین هتلهای دبی در سریعترین زمان و بهترین نرخ
 • صدور بلیت هواپیما و پروازهای داخلی و خارجی ، بلیتهای داخلی ایران ایر ، ماهان ، آسمان ، آتا ، قشم ، معراج ، تابان ، کارون ، زاگرس
 • خدمات آنلاین مسافرتی ، صدور بلیت هواپیما بصورت اینترنتی و پرداخت از طریق کارتهای شتاب بانکی
 • فروش بلیت خارجی ترکیش ، امارات ، قطری ، چاینا ساترن ، لوفتانزا ، ایر فلوت ، آلیتالیا ، اکراین ، عمان ، ایژین به شهرهای جهان
 • پرداخت از طریق سیستم بانکی و دریافت مدارک بدون مراجعه حضوری
 • مجری مستقیم تور دبی تایلند مالزی ترکیه چین ارمنستان روسیه بالی هند پوکت آنتالیا استانبول
 • اخذ وقت سفارت و وایز فیش بانکی و دریافت پاسپورت بدون حضور مجدد مسافر
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
X
خرید اینترنتی و آنلاین بلیط هواپیما ، ارزان ، سریع و مطمئن

تور استانبول 3 شب و 4 روز پرواز ترک ترانسفر اختصاصی با صبحانه فقط 10050000 تومان

تور استانبول 3 شب و 4 روز پرواز ترک ترانسفر اختصاصی با صبحانه فقط 10050000 تومان

تور ویژه انتالیا با پرواز مستقیم ترک سرویس uall فقط 24200000 تومان

درباره بدروم

 

درباره بدروم

بدروم را سرزمين آبي هاي ابدي مي دانند و گفته است كه به جاي آنكه در مكاني غرق در نور بخوابيد ، در اينجا غرق در نور زندگي كنيد. در طول تاريخ ، بودروم هميشه صحنه مبارزه براي حاكميت بر اين ديار بوده است. اين شهر بروي يك شبه جزيره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه هاي سفيد رنگ رديف شده در كناره هاي دو بندر ، گنبدها و كوچه هاي تنگ منتهي به دريا با كشتي هاي تفريحي كه شهرت جهاني يافته اند و نيز با كارخانه هاي كشتي سازي خود يك سرزمين مشهور شده است.
امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار براي يك منطقه توريستي را در خود جمع كرده يكي از مراكز مهم گردشگري است كه در تابستان و زمستان قابل زندگي است. از صاحبان كشتي هاي تفريحي ثروتمند تا گردشگراني كه با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اينجا سرازير مي شوند و تعطيلات طولاني تابستاني خود را ميگذرانند ، همه وهمه و با هر بودجه اي انتظارات خود را بر آورده شده مي بينند

جاذبه های توریستی بدروم 

بدروم يكي از مهمترين شهرهاي تفريحي سواحل درياي اژه مي باشد. علاوه بر جنب و جوشي كه در همه ساعات روز وجود دارد ، جذابيت شبهاي بدروم نيز از ويژگيهاي اين شهر است. از اماكن ديدني اين شهر مي توان موزه باستان شناسي زير زميني ، موزه روباز ، تئاتر باستاني ، گور سنگها ، درب ميندوس ، قلعه چيفيت ، قلعه بودروم ، مسجد مصطفي پاشا ، مسجد تپه جيك و مسجد عدليه را نام برد.
استفاده از سواحل دريا و ورزش هاي آبي و همچنين گشت هاي روزانه دريايي با قايق يكي از تفريحات بودروم محسوب مي شود

گردشگاههای بدروم

بدروم، مركز توريزم كشتيهاي تفريحي شامل ساخت، تعمير و نگهداري و بهره برداري است. ساخت قايقها به مدل كرجي در كارخانه كشتي سازي ايچملر كه اكنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در اين تاسيسات كه خود به اندازه كارخانه مي باشد با تكنولوژي مدرن كشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوكس بطول 30 متر توليد مي شود. در بودروم يك لنگرگاه كشتي به ظرفيت 275 كشتي قرار دارد. همچنين در 12 منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري كشتي ها انجام ميگيرد. مسابقات قايق سواري بودروم، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد كه افراد بي تجربه و حتي نوزادان مي توانند در آن شركت كنند. مسابقه بودروم كاپ (Bodrum-Cup) مسابقه اي است كه كرجي ها 30-15 متري لوكس در آن شركت ميكنند. متقاضيان مي توانند شخصا" در مسابقه شركت كنند و يا اين كار را به كارگران كشتي سپرده و خود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.

موزه های بدروم

امروزه در نوع خود يكي از بزرگترين و مهمترين موزه هاي جهان است. آثار بدست آمده از حفاريهايي از سال 1960 آغاز شده در اين موزه كه در قلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمايش گذارده شده است. در اين موزه آلبوم Amphora مديترانه شرقي، آثار بدست آمده از تحقيقات انجام يافته در مردابهاي نزديك بودروم به نمايش گذاشته شده است. مردابهاي اين منطقه شامل ياسي آوا، شيطان دره سي، بندر سرچه مي باشد. مشاهده قديمي ترين كشتي غرق شده جهان نيز از آثار جالب توجه منطقه است.

قلعه بدروم

در قرن پانزدهم ميلادي از سوي شواليه هاي رودوس و بنام پتر Peter St. در طي 99 سال ساخته شده است. در اولين مكان تاسيس Hali Kanassos و به روي جزيره Zephyrion ساخته شده است. در هنگام ساخت اين قلعه سنگهاي آرامگاه Mau solos در ديوارهاي قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثماني با اضافه كردن يك مناره به كليساي داخل آن به يك مسجد تبديل گرديده است . همچنين يك حمام كوچك ترك نيز ساخته شده است. اين قلعه كه در سال 1595 بعنوان زندان مورد استفاده قرار مي گرفت امروزه بصورت موزه در آمده است. وسعت اين قلعه حدود 30000 متر مربع بوده و داراي 5 برج مي باشد. اين برجها، برجهاي فرانسوي، انگليسي، ايتاليايي، آلماني و نيز برج مار است

                 

تئاتر باستانی بدروم

به روي جاده بودروم - تورگوت رئيس واقع شده است. در حفاري هاي انجام يافته سن تئاتر بيرون آورده شده و محلهاي نشستن بازسازي شده است. ظرفيت اين تاتر 13.000 نفر مي باشد

سواحل بدروم

         

         

         

آداب و رسوم

ترکیه

روز بهار ترکیه

روز جمهوری ترکیه

روز حاکمیت ملی ترکیه

روز ورزش ترکیه

روز یادبود آتاتورک ترکیه

فستيوال خريد پائيزه ترکیه

فستيوال خريد زمستانه ترکیه

آداب و سنن ماه مبارك رمضان در تركیه

آنكارا - مردم مسلمان تركیه ماه مبارك رمضان را همگام با دیگر مسلمانان جهان با شور،شعف و آداب و سنن خاص سپری می كنند.

ماه مبارك رمضان در كشور تركیه حال و هوا و رنگ و بوی خاصی دارد و مسلمانان این كشور با چراغانی و تزیین گلدسته‌های مساجد به استقبال این ماه مبارك می ‌روند.

* ازدحام مردم در مساجد

مساجد تركیه در این ماه شاهد ازدحام كثیری از مسلمانان برای ادای نماز و برپایی مراسم شب های قدر است و یكی از پدیده‌های بارز این ماه در تركیه قرائت قرآن كریم در سراسر این كشور است.

یكی از مراسمی كه شور و هیجان خاصی را به روزه داران به خصوص در زمان سحر می دهد، چاووشی خوانی به سیاق سنتی آن در هنگام سحری است.

رویكرد مردم به مساجد در این ماه نسبت به ماه‌های دیگر بیشتر است، به ‌ویژه مساجد بزرگ و معروف كه مسلمانان تركیه از هرجا سعی می‌كنند به این مساجد بروند و نماز را در این اماكن باشكوه به جماعت به جای آورند.

نماز ' تراویح ' كه مخصوص اهل سنت است و مردم تركیه ترجیح می‌دهند آن را با جماعت اقامه كنند ، نیز در این ایام در اغلب مساجد برپا می شود.

قرائت و تفسیر قرآن در این ماه در مساجد تركیه بسیار رواج دارد و یك عادت بسیار پسندیده نیز این است كه كسانی كه به مساجد می روند یا سر سفره‌های افطاری و سحری می ‌نشینند همواره خود را با عطر كه به آن ' كولونیا ' می ‌گویند معطر می‌كنند و در تمامی مراسم و اعیاد به ‌ویژه اعیاد اسلامی مانند عید قربان و عید فطر این سنت پسندیده اجرا می‌شود.

در این ماه برخی از شبكه‌های تلویزیونی تركیه نیز با تدارك دیدن برنامه‌های خاص به استقبال این ماه عزیز می ‌روند و اقدام به پخش برنامه‌های مذهبی و سریال‌های اسلامی قبل از افطار و هنگام سحر می ‌كنند.

قرائت قرآن و برنامه‌های تواشیح نیز از این شبكه‌ها طی این ماه پخش می‌شود.

* سنت زیبای چاوش خوانی در تركیه

هنگام سحر علاوه بر بانگ مناجات مساجد، براساس عادتی دیرینه و قدیمی، سحرخوان (چاوش خوان)‌ ها به خیابان‌ها و كوچه‌ها آمده و با كوبیدن طبل و خواندن اشعار مذهبی و عارفانه به بیدار كردن مسلمانان برای خوردن سحری و اقامه نماز می پردازند.

* خوراكی های خاص ماه رمضان

مسلمانان تركیه در این ماه با حضور در بازارها به خرید مواد غذایی برای سفره‌های افطار می پردازند و زنان نیز در منازل خود شیرینی های مخصوص این ماه همچون ' كانفه ' و ' باقلوا ' تهیه می ‌كنند.

در ماه مبارك رمضان نانواها نوعی نان به نام ' پیده ' می پزند كه مردم ساعتی قبل از افطار برای خرید پیده تازه مقابل نانواهایی ها به صف می ایستند.

مشهورترین شیرینی ماه رمضان در تركیه كه در خانه ها با آرد و نشاسته و شیر تهیه می شود، ' گلاچ ' نام دارد .

سازمان ‌های خیریه در این ماه خیمه‌ها و چادرهایی را در میدان ها و اماكن عمومی تركیه به منظور دادن افطاری رایگان به روزه‌ داران بر پا می‌كنند و برخی از خیرین متمول نیز برای برپایی سفره‌های افطاری در مكان های عمومی از یكدیگر سبقت می‌گیرند.

تمامی ایام ماه مبارك رمضان روزه داران بدون محدودیت در این مكان ها اطعام می شوند.

* برپایی نمایشگاه های كتاب های اسلامی

با شروع ماه مبارك رمضان در استانبول و آنكارا نمایشگاه بزرگی از كتاب‌های اسلامی نیز برگزار می‌شود كه تا پایان ماه رمضان ادامه دارد و در آن به ارائه كتاب‌های دینی می ‌پردازند.

فعالیت‌های این نمایشگاه هر روز پس از نماز مغرب آغاز می‌شود و روزانه هزاران نفر از آن دیدن می‌كنند.

در یك سوی نمایشگاه مكانی برای افطاری یا غذاهای پس از افطاری وجود دارد.

در محوطه بیرونی نمایشگاه، غرفه های تولیدات صنایع دستی و كارهای هنری مانند تابلوهای خطاطی اسلامی، تصاویر اسلامی، كتاب‌های دینی و عطرهای مخصوص در معرض فروش قرار می گیرد.

* انتظار برای فطر عید بزرگ اسلامی در تركیه

همه مردم تركیه این ماه را به امید كسب فیض و درك عید فطر به پایان می رسانند .

عید فطر به همراه عید قربان از مهمترین اعیاد مردم تركیه به شمار می رود و به همین علت در ماه رمضان بیشتر مردم این كشور برای خرید شیرینی و لباس نو به بازار می روند.

اگر مسافری در ماه مبارك رمضان به تركیه سفر كند حتما ازدحام جمعیت را به خصوص در روزهای یكشنبه و چندین روز مانده به روز عید فطر در مراكز خرید این كشور مشاهده خواهد كرد .

پس از عید قربان، عید فطر از مهمترین اعیاد ملی - مذهبی تركیه به شمار می رود كه به همین مناسبت معمولا چهار روز در این كشور تعطیل رسمی است.

در این عید مردم تركیه و به خصوص كودكان این كشور با پوشیدن لباس های نو و فاخر به دید و بازدید یكدیگر می روند و بزرگترهای خانواده با دادن شیرینی و عیدی از كوچكترها استقبال می كنند.

به همین علت عید فطر را در تركیه ' عید شكلات و شیرینی' ( شكر بایرامی ) نیز می نامند

   .

انواع غذاهای سنتی ترکیه

لاهماجون - غذای سنتی ترکیه

موجور - غذای سنتی ترکیه

گوشت کبابی از خوراک ترکی است کباب شیشلیک شامل قطعات کبابی گوشت به سیخ کشیده شده است. دونر کباب توسط انباشتن لایه های متناوب گوشت چرخ شده و برشی از پای بره بر روی سیخ بلند درست می شود که این محور به آرامی حول شعله ای بطور عمودی چرخیده و پخته می شود. ضمن آنکه لایه های خارجی گوشت برشته می شود، لایه های نازک را از ان جدا کرده و سرو می کنند.

از انواع دیگر کبابها، کباب بریان است که در این مورد می توان به کباب های درست شده در اجاق های سفالی اشاره کرد.  یک کبابی واقعی دارای لامحجون ( پیده گوشت) و آدانا کباب ( گوشت چرخ کرده سیخ زده شده پر ادویه که نام خود را از شهر محل تولید خود گرفته است )،سالاد های فصل با پیازهای قرمز و از همه مهمتر باقلوا می باشد. فراتر از همه اینها. خود منو ی ارائه شده به شما تخصص آن مغازه کبابی را به نوعی به شما یادآوری می کند.

روش آماده سازی کوفته از گوشت چرخ کرده است. آنها را بعد از مخلوط کردن با ادو یه مخصوص، تخم مرغ و پیاز رنده شده به فرم های گرد،مستطیل یا دراز در آورده و به صورت کباب شده ، سرخ شده و یا آب پز می پزند. غذای محبوب دیگر ترکها گلوله های گوشتی خامی است ین غذا شامل گوشت دو بار چرخ شده می باشد که آن را با ادویه جات تند به مدت چندین ساعت مخلوط کرده ، سپس قطعات کوچکی را از آن جدا کرده و مصرف می نمایند. در برخی رستوران ها تنها گوشت کبابی سرو می شود که در این صورت به آنها، رستوران های گوشتی می گویند.


 

 


دو نوع دلمه وجود دارد

اولین گروه آنهایی است که با مخلوط گوشت و برنج پر می شوند. دسته دوم را در روغن ز یتون می پزند و در دمای اتاق سرو می کنند. دلمه گوشت غذای اصلی به شمار آمده و با سس درست شده از ماست مصرف می شود سبزیجاتی را که بتوان با این مواد پر نمود و دور آنها پیچید به عنوان دلمه قابل استفاده هستند که در این میان می توان به کدو، بادمجان. گوجه، کلم و برگ انگور اشاره کرد. در این راستا دلمه فلفل سبز پر شده از برنج جزو ملکه دلمه هاست
 

بهترین صید هر روز به آنکارا که دارای بهترین رستوران های غذاهای دریایی می باشد منتقل می شود. زمستان فصل اصلی خوردن ماهی است. این فصل زمانی است که بسیاری از گونه های ماهی از دریای سیاه به آبهای گرم تر مهاجرت کرده و عمدتا به سن بلوغ می رسند.  خال منخالی را قبل از کباب کردن با پیاز خرد شده پر می کنند و ماهی های تابستانی که جوان تر و خشک تر هستند را با گوجه و فلفل سبز آب پز یا سرخ می کنند. برگبو همیشه به همراه ماهی آب پز یا کبابی سرو می شود.

کباب کردن ماهی روی ذغال که باعث برخورد عصاره ماهی با خاکستر گرم و قرار گرفتن پوششی از دود روی ماهی می شود، شاید بهترین راه برای طبخ ماهی باشد. ز یرا این روش طعم مطلوبی را ایجاد می نماید. به همین علت است که ماهی کبابی که توسط دستفروشان روی قایق هایشان فروخته می شود بسیار لذیذ است. هامسی شاهزاده ماهی هایی است که ترک ها خیلی خوب آن را می شناسند. مردم در یای سیاه چهل و یک روش برای پختن هامسی از جمله بورک هامسی، پلو هامسی و دسر هامسی را بلد هستند. خوراک دریائی متداول دیگر در ترکیه صدف می باشد که به صورت سرخ شده، آب پز، دلمه صدف یا پلو صدف سرو می شود. در طول ناحیه اژه. هشت پا و ده پا نیز به لیست مزه اضافه می شود. محل چشیدن طعم خوراک ماهی،معمولا رستوران های ماهی هستند.

بیشتر رستوران های ماهی معمولاً در بنادر رو به دریا یافت می شوند. بوسفور به سبب وجود رستورانهای کوچک و بزرگ ماهی ، از کاواغی تا کوم کاپی مشهور می باشد. آنهایی که قدیمی تر هستند دارای میز و صندلی های سست چوبی از هم باز شده می باشند که دارای لذیذترین ماهی کبابی نیز می باشند.در این راستا رستوران های به روز تر و مجلل تری در محله های " ترابیا" و" ببک" نیز پیدا میشود. رستوران های ماهی همیشه دارای یک بخش رو بازدر کنار در یا هستند. پیش خدمت ها بین آشپز خانه رستورانی که شاید در کنار خیابان قرار گرفته باشد و میزهای کنار ساحل مرتب در حال رفت و آمد هستند. بعد از نشستن در رستوران ، مرسوم است که سری به آشپزخانه بزنید تا ماهی مورد نظر خود را انتخاب کنید و در مورد نحوه طبخ آن با آشپز گفتگو نمایید. 

داستان حقیقی شیرینی ها :

ورای باقلوا معروف ترین شیرینی های مربوط به سفره ترکی ، شوق ( لوکوم ) ترکی و باقلوا هستند، با این تاثیر که آنها ممکن است دسر های معمولی باشند که بعد از غذا صرف می شوند.

 

 

دسر های شیر شامل انواع پودینگ هائی است که از نوع سبک و لطیف تهیه شده از گلاب گرفته تا پودینگ های شیر همراه با سینه جوجه تغییر می کند. دسر های غلات شامل کلوچه های پخته شده، کلوچه های ماست سرخ شده و دسر های تاوه ای می باشد.

شیرینی های پخته شده را می توان از خانواده باقلوا نیز دانست. این دسته شامل ورقه های شیرینی بسیار نازکی هستند که پس از پر شدن توسط پسته و گردوی آسیاب شده یا خامه، روی آن کره می مالند و سپس به صورت لایه لایه یا گرد آ طبخ می شوند و در نهایت روی آن شربت می ر یزند. تفاوت انواع مختلف آن مثل سلطان، آشیانه بلبل، یا عمامه پیچیده، بر اساس مقدار و نوع مواد استفاده شده در آن، اندازه و شکل آنها و میزان خشکی آن محصول تقسیم می شوند. غذای ’لقمه‘ نیز از سرخ کردن قطعات نرم ماست در روغن و گذاشتن آنها در شربت تهیه می شود. لب های بانو، ناف بانو و انگشت وز یر، نمونه های خوبی از این نوع غذاها می باشند. حلوا را با سرخ کردن آرد در کره و افزودن شکر ، شیر و آب به آن و سپس پختن آن تا جذب کامل مواد، درست می کنند.

برای چشیدن طعم بهتر و واقعی این دسر ها باید در ترکیه بود. علاوه بر انواع لذت هایی که ذکر شد، نوع ناشناسی از دسر وجود دارد که می توانید با خود در داخل جعبه به منزل ببرید. آن خمیر آجیل است. مرزبان هایی که از پسته و بادام درست شده اند نیز ارزش چشیدن را دارند. بهترین مرزبان در فروشگاهی کوچک و غیر قابل تصور در محله ببک استانبول فروخته می شود.در صورت خرید چند جعبه از این محصول احتیاج به خرید مجدد برای یک ماه و یا بیشتر نخواهید داشت. خوردن مرزبان بعد از شام بسیار لذت بخش است. در نهایت، شاه بلوط شیرین شده که مخصوص شهر بورسا است ، بین فوق العاده ترین دسر ها جای دارد

موزه ها

موزه باستان شناسی زیر زمین

امروزه در نوع خود يكي از بزرگترين و مهمترين موزه هاي جهان است. آثار بدست آمده از حفاريهايي از سال 1960 آغاز شده در اين موزه كه در قلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمايش گذارده شده است. در اين موزه آلبوم  مديترانه شرقي، آثار بدست آمده از تحقيقات انجام يافته در مردابهاي نزديك بودروم به نمايش گذاشته شده است. مردابهاي اين منطقه شامل ياسي آوا، شيطان دره سي، بندر سرچه مي باشد. مشاهده قديمي ترين كشتي غرق شده جهان نيز از آثار جالب توجه منطقه است

تئاتر باستانی

به روي جاده بودروم - تورگوت رئيس واقع شده است. در حفاري هاي انجام يافته سن تئاتر بيرون آورده شده و محلهاي نشستن بازسازي شده است. ظرفيت اين تاتر 13.000 نفر مي باشد.

رستوران ها

 

رستوران های بدروم

در بدروم و در سواحل آن رستورانهای مختلف و زیادی هستند که غذای دریایی سرو میکنند. غذاهای دریایی مثل: ماهی – هشت پا – کالاماری – صدف – میگو و خرچنگ

لیمان کوفتجیسی - کوفته‌ی مرداب

این رستوران ساحلی، بین ترک‌ها محبوبیت زیادی دارد. خوراک های رستوران لیمان کوفتجیسی، بسیار خوشمزه‌اند و قیمت مناسبی هم دارند. شش نوع کوفته‌ی ویژه در این رستوران سرو می‌شود و در بین آن‌ها، کوفته‌ی لیمان که با ماست، سس گوجه و کره سرو می‌شود، مزه‌ی دیگری دارد.

یاقانه رستوران یاقانه

 در ساختمان یک آسیاب زیتون قدیمی متعلق به سال ١٨٩٤ میلادی جای گرفته است. این رستوران، غذاهای سنتی عثمانی و مدیترانه‌ای سرو می‌کند و چوکرتمه‌ی لذیذی دارد. این غذا مخلوطی است از تکه‌های گوشت با ماست سیردار، سیب‌زمینی تنوری و کره.

نازیکا آنا

این رستوران در حقیقت خانه‌ی سنگی ١٠٠ ساله‌ای است که تصاویری از بودروم قدیم، زینت‌بخش دیوارهایش است. بسیاری از افراد محلی و حتی پلیس‌های ایستگاه روبه‌روی رستوران، برای صرف غذا به این‌جا می‌آیند. در نازیکا آنا، می‌توانید انواع غذاهای ترکی را امتحان کنید. این رستوران هر روز از ٩ صبح تا ١٠ شب باز است و تنها در فصل تابستان، یک‌شنبه‌ها را تعطیل می‌کند.

 لوکانتاسی

رستوران محبوب ساکنان محل، و یکی از بهترین رستوران‌های شهر است

جاذبه های توریستی بدروم 

بدروم يكي از مهمترين شهرهاي تفريحي سواحل درياي اژه مي باشد. علاوه بر جنب و جوشي كه در همه ساعات روز وجود دارد ، جذابيت شبهاي بدروم نيز از ويژگيهاي اين شهر است. از اماكن ديدني اين شهر مي توان موزه باستان شناسي زير زميني ، موزه روباز ، تئاتر باستاني ، گور سنگها ، درب ميندوس ، قلعه چيفيت ، قلعه بودروم ، مسجد مصطفي پاشا ، مسجد تپه جيك و مسجد عدليه را نام برد.
استفاده از سواحل دريا و ورزش هاي آبي و همچنين گشت هاي روزانه دريايي با قايق يكي از تفريحات بودروم محسوب مي شود

گردشگاههای بدروم

بدروم، مركز توريزم كشتيهاي تفريحي شامل ساخت، تعمير و نگهداري و بهره برداري است. ساخت قايقها به مدل كرجي در كارخانه كشتي سازي ايچملر كه اكنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در اين تاسيسات كه خود به اندازه كارخانه مي باشد با تكنولوژي مدرن كشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوكس بطول 30 متر توليد مي شود. در بودروم يك لنگرگاه كشتي به ظرفيت 275 كشتي قرار دارد. همچنين در 12 منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري كشتي ها انجام ميگيرد. مسابقات قايق سواري بودروم، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد كه افراد بي تجربه و حتي نوزادان مي توانند در آن شركت كنند. مسابقه بودروم كاپ (Bodrum-Cup) مسابقه اي است كه كرجي ها 30-15 متري لوكس در آن شركت ميكنند. متقاضيان مي توانند شخصا" در مسابقه شركت كنند و يا اين كار را به كارگران كشتي سپرده و خود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.

قلعه بدروم یا قلعه قرون وسطی و آمفی تاتر

قلعه بدروم یا قلعه قرون وسطی ای  پیتر مقدس  واقع در لنگرگاه ، نمونه ظریفی از معماری دوره جنگهای صلیبی در قرن 15 میباشد. این قلعه به موزه باستانشناسی زیر آب تبدیل شده است. در حوالی آن ، نمای جذاب و گسترده ای که از گک تپه دریافت میشود که بیشتر توسط بازدیدکنندگان از سالن تاتر قرن دوم این مکان ، عکسبرداری میشود.

مقبره ماسولوس

زادگاه " هردوت " و محل مقبره پادشاه ماسولوس ( در قرن 4 قبل از میلاد ) است که یکی از عجایب هفت گانه جهان باستان است.

Mydones Gate

در زمان ماسولوس ساخت شده و بوسیله 4 برج ساخته شده و در حل حاضر در دست تعمیر است.

برج Ottoman

در سال 1794 ساخته شده و اکنون در دست بازسازی است.

موزه Zeki Müren

خانه یکی از خوانندگان مشهور ترکیه بوده که اکنون موزه شده.

ساحلهای زیبا

ارتا کنت یکی از بلندترین گستردگیهای ساحل شنی را در این ناحیه داراست و مکان ایده آلی را برای استراحت در تنهایی فراهم میکند.

کارااینجیریکی از زیباترین سواحل در شبه جزیره است که برای گذراندن روزهایی پر تحرک در کنار دریا و غروبهایی همراه با آسایش در کنار روستاییان محلی ، ایده آل است.

اکیارلار لایق شهرت خود به خاطر ساحل زیبا و پوشیده از شنهای بسیار ریزش است

Turgutreis ,  Yalıkavak

گوموشلوک, تورگوت رییس و یالی کاواک با سواحل بسیار عالی خود ، در سمت غربی شبه جزیره جای دارند و برای شنا ، حمام آفتاب و ورزشهای آبی ایده آل هستند.

ساحل گوموشلوک محلی است پوشیده از زنبقهایی با گلهای آبی رنگ.

تورگوت رییس ، زادگاه دریاسالار بزرگ ترکیه که این مکان به اسم او نامگذاری شده است، بنای یادبودی را که به افتخار او ساخته شده ، خواهید یافت.

در بندر باستانی  گوموشلوک شما میتوانید از میان مردم میهمان نواز و خون گرم آنجا ، به راحتی دوستان زیادی را بیابید.

در یالی کاواک خانه های سفیدکاری شده با گلهای کاغذی که به صورت پله پله از آنها آویزان هستند ، خیابانهای باریک آن را می آرایند. کافه های کوچک و آسیابهای بادی در بعضی قسمتها ، این مکان را به یک مجموعه دیدنی تبدیل کرده اند.

Torba , Türkbükü , GülküyوGündoğan

گل کوی, تورکبوکو, تربا و گوندوان ، در ساحل شمالی شبه جزیره ، از جاده, قابل دیدن هستند و یا بهتر است که یک قایق کرایه کرده و پارو بزنید تا خلیجهای آرام ، باغهای مرکبات و جزیره های جنگلی را کشف کنید.
آسیابهای بادی کوچک که هنوز برای خرد کردن دانه های غلات به کار میروند ، در بالای تپه های اطراف پوشیده از درختان زیتون ، قرار گرفته اند.تربا یک دهکده امروزی است دارای ویلاهای تفریحی و یک بندرگاه زیبا که در 8 کیلومتری شمال بدروم واقع شده است.

Gülküy وTürkbük

گل کوی و تورک بوکو روستاهای ماهیگیری کوچک و ساده ای هستند با چند میخانه که بر یک خلیج دوست داشتنی مشرف میباشند. پس از نیم ساعت سفر با قایق از بدروم به کارا ادا شما میتوانید در غاری که آبهای گرم معدنی در آن به بیرون از صخره ها جریان دارند و سیمای غار را زیبا کرده اند ، حمام کنید.

آبهای نیمه شفاف و عمیق خلیج

گکوا ، دور از کرانه جنوبی شبه جزیره  بدروم ، در گستره ای از آبی بسیار تیره تا فیروزه ای بسیار کمرنگ تغییر میکنند و خط ساحلی آن یک ناحیه جنگلی متراکم با انواع رنگهای سبز است. در نزدیکی شب ، دریا نیمرخی از کوهستان را در برابر غروب آفتاب منعکس میکند و شب هنگام در اثر تابش فسفرسانس میدرخشد.
میتوان از طریق یک تور ویا کرایه یک قایق ازبدروم به یک گردش دو ، سه یا هفت روزه از خلیج رفت. خلیج گولوک و لنگرگاهی به همین نام ، در شمال شبه جزیره  بدروم و بر روی دریای اژه جای دارد.
گفته میشود که پسر دلفین افسانه ای در مکانی کمی دورتر به سمت شمال به نام کییی کیشلاجیک به دنیا آمده است.وارویل یا باستانی ، در جنوب گولوک ، در انتهای یک خلیج عمیق و باریک که با دامنه های پوشیده از درختان زیتون احاطه شده ، جای گرفته است.

Milas یا Mylasa

باستانی ، از  گولوک به سمت خشکی واقع شده و به خاطر فرشهای زیبای خود شناخته شده است. بافندگان به ندرت به یک تماشاچی که آنها را در حین کار نظاره میکند ، اعتنا میکنند. خانه های فراوان و قدیمی ترک، ساخته شده از چوبهای کنده کاری شده و پنجره های مشبک ، نمونه هایی از سبک معماری محلی را ارائه میکنند. گوموش کسن ، یک مقبره یادگاری در غرب شهر است که گمان میرود نسخه کوچکی از بقعه معروف  هالی کارناس باشد.

Labranda

لابراندا که یک پرستشگاه اهدا شده به زئوس بود ، توسط انسانهای پیشین در بالای کوهها بنا شده است. امروزه گردشگران این تفرجگاه کوهستانی را بازیافته اند و به هوای نشاط آور و منظره دیدنی آن پناه میبرند

مراکز خرید بدروم

مراکز خرید اواسیس چارشی لیمان از مهمترین مراکز اجناس مارکدار این شهر محسوب می شود . در لیمان میتوانید صنایع دستی ترکیه وفرشهای قدیمی را ببینید و اگر مایل بودید به قیمت مناسب بخرید