آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
 • شنبه 08 مهر 1402
 • Saturday  30  September  2023
 • شنبه 08 مهر 1402
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
 • فروش بلیت به ایرانیان خارج از کشور ، پرداخت پول توسط بانک و دریافت آنلاین بلیت
 • مجری مستقیم تور دبی ، رزور بهترین هتلهای دبی در سریعترین زمان و بهترین نرخ
 • صدور بلیت هواپیما و پروازهای داخلی و خارجی ، بلیتهای داخلی ایران ایر ، ماهان ، آسمان ، آتا ، قشم ، معراج ، تابان ، کارون ، زاگرس
 • خدمات آنلاین مسافرتی ، صدور بلیت هواپیما بصورت اینترنتی و پرداخت از طریق کارتهای شتاب بانکی
 • فروش بلیت خارجی ترکیش ، امارات ، قطری ، چاینا ساترن ، لوفتانزا ، ایر فلوت ، آلیتالیا ، اکراین ، عمان ، ایژین به شهرهای جهان
 • پرداخت از طریق سیستم بانکی و دریافت مدارک بدون مراجعه حضوری
 • مجری مستقیم تور دبی تایلند مالزی ترکیه چین ارمنستان روسیه بالی هند پوکت آنتالیا استانبول
 • اخذ وقت سفارت و وایز فیش بانکی و دریافت پاسپورت بدون حضور مجدد مسافر
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
X
خرید اینترنتی و آنلاین بلیط هواپیما ، ارزان ، سریع و مطمئن

تور ویژه انتالیا با پرواز مستقیم ترک سرویس uall فقط 51850000

تور تایلند 7 شب و 8 روز بانکوک با پرواز ماهان ترانسفر رفت و برگشت 21970000 تومان

تور استانبول 3 شب و 4 روز با صبحانه بلیط هواپیما رفت و برگشت فقط 4/380/000 تومان

������������ ��������������

 

درباره بارسلون

پایتخت : مادرید

زبان رسمی : اسپانيايي يا كاستيلي (رسمي؛ 70% به عنوان زبان اول) ،‌كاتالان (بيش از 20% به عنوان زبان اول)، باسك (3%) ،‌گاليسي 

نوع حکومت : پادشاهی 

مذهب : کاتولیک رومی ، اسلام سنی

واحد پول : یورو

عضویت : سازمان ملل متحد ، پيمان آتلانتيك شمالي، جامعه اروپا، اتحاديه اروپاي غربي، كنفرانس امنيت و همكاري در اروپا، شوراي اروپا، سازمان همكاري اقتصادي و توسعه.
جمعیت : 40,280,780 (July 2004 est.)

شهرهای عمده : بارسلونا ، والنسیا ، سویلیا ، ساراگوزا ، مالاگا ، بیلیبائو ، لاس پالماس دو گان کاناریا ، والادولید ، مورسیا ، کوردوبا ، پالامادو مالیورکا ، گرانادا ، ویگو ، آلیکانته ، هایپیتلت (بخشی از بارسلونای بزرگ) ، خیخون ، لاکرونیا کادیز ، ویتوریا ، بادالونا (بخشی از بارسلونای بزرگ) ، اوویدو ، سانتاندر ، موستولس (بخشی از مادرید بزرگ) ، سانتاکروز دو تنریف ، پامپلونا ، سالامانکا ، سابادل (بخشی از بارسلوانی بزرگ) ، هرس دالا فرانترا ، الچه ، دونوستیا سان سباستیان ، لگانس (بخشی از مادرید بزرگ) ، کارتاخنا ، بوروگوس

امید طول عمر : 77سال

 رشد سالانه جمعیت : 0/5 درصد  

مساحت : 504,782 کیلومتر مربع

  مختصات جغرافیایی : 40درجه شمالی و 4 درجه غربی

اسپانيا در شبه جزيره ايبري واقع در جنوب غربي اروپا واقع شده است.

اين كشور از جنوب و شرق به درياي مديترانه و از جنوب غرب و غرب به اقيانوس اطلس و از شمال به درياي كانتابريا محدود است.

جزاير بالئار در درياي مديترانه و قناري در اقيانوس اطلس و شهرهاي سوتا و مليا در شمال مراكش كه به عنوان دو منطقه خودمختار اداره مي‌شوند نيز بخشي از خاك سرزمين اسپانيا محسوب مي‌شوند.

اسپانيا از غرب با پرتغال از شمال با فرانسه و آندورا از جنوب نيز با جبل‌الطارق هم مرز است.

اسپانيا  با 504.030 كيلومتر مربع بزرگترين كشور شبه جزيره ايبري است. پرتغال و آندورا ديگر كشور‌هاي تشكيل دهنده شبه جزيره ايبري هستند.

اسپانيا همچنين پس از فرانسه دومين كشور بزرگ  غرب اروپا محسوب مي‌شود.

پايتخت اسپانيا شهر مادريد، و تقريباً در مركز جغرافيايى اين كشور واقع شده است.

نژاد مردم اسپانيا سفيد و از تيره هاى كاستيل 73%، كاتالان 18%، گاليسين 6%، باسك 5/1%، والنس كمتر از 1% و اندلس كمتر از 1% است. مهم ترين زبان رايج در سرتاسر اسپانيا و به عبارتى، زبان رسمى آن كشور، زبان كاستيلى يا همان زبان اسپانيولى مدرن و استاندارد است كه بيش از 70% مردم، بدان تكلم مى كنند و با خط لاتين نوشته مى شود.

اسپانيا به عنوان يكى از كشورهاى كهن اروپا، از قرن پانزدهم تا نوزدهم به وسيله قدرتمندترين امپراتورى عصر خود رهبرى مى شد. امروزه، هيجده كشور آمريكاى لاتين به زبان اسپانيولى تكلم مى كنند واز فرهنگ آن متأثرند. اسپانيا از نظر موقعيت جغرافيايى، به دليل قرار گرفتن بين افريقا و اروپا و در اختيار داشتن كليه راه هاى ورودى به آب هاى مديترانه از طريق اقيانوس اطلس و نزديكى با منطقه جبل الطارق، اهميت استراتژيكى خاصى دارد.

اين كشور به جهت موقعيت جغرافيايى خود و ورود مليت هاى مختلف به اين خطه، از ويژگى هاى مختلف اين ملل، از جمله مذهب تأثير پذيرفته است. فتح اسپانيا به وسيله روميان، مذهب اساطيرى روم باستان را به اسپانيا آورد و با مسيحى شدن امپراتور، مسيحيت تا اقصي نقاط امپراتورى گسترش يافت. عبور مسلمانان از جبل الطارق در سال 711 م. جاى پايى را در غرب اروپا براى اسلام باز كرد كه خيلى زود تقريباً تمام شبه جزيره ايبريا را در برگرفت و آثار حكومت مسلمانان هنوز هم برجاى مانده است.

اسلام پس از مسيحيت، بزرگ ترين اقليت دينى در اسپانياست كه پيروان آن تا مرز 450 هزار تن اعلام شده است. 10% اين تعداد، اسپانيايى و بقيه مهاجرانى از كشورهاى آفريقا، خاور ميانه و آسياى جنوب شرقى هستند و در مجموع حدود 1% از كل جمعيت اسپانيا را تشكيل مى دهند كه در قالب نوزده گروه اهل سنت و يك گروه شيعه به فعاليت مشغولند.

تاريخ

اسپانيا داراي تاريخي بسيار كهن و قديمي است كه اعصار پيش از تاريخ را نيز در برمي‌گيرد. اسپانياي تحت تصرف امپراطوري روم نيز از مهمترين مناطق امپراطوري محسوب مي‌شد.

در قرون وسطي اسپانيا تحت تسلط ژرمن‌ها در آمد و چند قرن بعد به طور كامل توسط مسلمانان فتح شد. در سال 1492 دوره حاكميت مسلمانان در اسپانيا خاتمه يافت و در همين سال كريستف كلمب با كمك از  نيروي دريايي اسپانيا قاره آمريكا را كشف كرد.

اسپانيا در سده‌هاي شانزدهم و هفدهم قدرتمندترين كشور اروپا محسوب مي‌شد، اما وقوع جنگ‌هاي مكرر اين كشور را تضعيف كرد.

در سال‌هاي آغازين قرن نوزدهم نيز كشور‌هاي آمريكاي جنوبي موفق شدند طي مبارزاتي خود از سلطه اسپانيا خارج كنند. در سال‌هاي مياني قرن بيستم و پس از شكست جمهوريخواهان در جنگ‌هاي داخلي اسپانيا، ژنرال فرانكو حكومت را در اين كشور در دست گرفت و قريب به سه دهه اين كشور را مستبدانه اداره كرد.در سال 1986 – 11 سال پس از مرگ فرانكو – اسپانيا به اتحاديه اروپا پيوست و دوران جديدي از تاريخ اين كشور آغاز شد.

اقتصاد

واحد پول اسپانيا پزوتا است .برپاية آمارسالهاي 1989 تا 1991، 5% فعاليت اقتصادي در كشاورزي، 39% در صنعت و 56% درحوزه خدمات متمركز بوده است.از جمله مهمترين محصولات كشاورزي کشور اسپانيا مي توان از گندم ، جو، ذرت و برنج و سيب زميني، چغندرقند، پنبه، توتون و نيشكر و انواع ميوه ها به ويژه انگور که عمدتا صرف ساختن مشروبات الکلي مي گردد، نام برد.مهمترين محصولات معدني کشور اسپانيا نيز بر ذغال سنگ ،آهن ، مس،سرب،روي،جيوه،نيكل،گوگرد،نقره و نمك مشتمل مي گردد.ازجمله مهمترين صنايع اسپانيا نيزميتوان به صنايع فلزكاري،اسلحه سازي،شيشه گري،مشروب سازي،سيگارسازي،صنايع شيميايي وصنايع نساجي اشاره نمود. دامپروري و گله داري به ويژه در نواحي شمال غربي كه از رطوبت اقيانوس اطلس بهره مند است، بسيار رواج داشته و گاو از اهميت ويژه اي در اين مناطق برخوردار است. علاوه بر گاوهاي معمولي نوعي گاو ويژه مسابقات گاوبازي با عنوان (توره رو)نيز تربيت مي شود.پرورش خوك و صيد ماهي نيز از اهميت زيادي برخوردار است.ازجمله مهمترين محصولات وارداتي کشوراسپانيا ميتوان به نفت،دارو،ماشينهاي صنعتي و وسايط نقليه اشاره نمود.عمدة صادرات کشور نيز بر محصولاتي نظير شراب وآبجو،سنگهاي معدني،آهن واستيل،ميوه،روغن زيتون وكنسرو ماهي مشتمل ميگردد.ازجمله ديگرصنايع پردرآمد اسپانيا ميتوان ازصنعت جهانگردي نام برد كه مديون وضعيت خاص جغرافيايي و تاريخي اين سرزمين است.وجود چشم اندازهاي طبيعي بسيارزيبا،كاخها،قصرها،مراکزمربوط به دوران اسلامي درمناطق مادريد، بارسلون،كوردوبا (قرطبه) و آن دالوزيا(اندلس) همواره عامل جذب بسياري از جهانگردان بوده است.علاوه بر اين، برگزاري مسابقات گاوبازي از يک سو و رقص و موسيقي سنتي(عربي- اسپانيايي) از سوي ديگر جذابيت ويژه اي براي جهانگردان ايجاد نموده است.

درباره بارسلون

بارسلون دومین شهر پر جمعیت در اسپانیا منطقه کاتالونیا است. بارسلون از مهمترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی اسپانیا واروپاست .و به نوعی قلب موسیقی زنده و تئاتر دراین شهر همواره در تپش است. بارسلون همان‌ است که از یک شهر اروپایی انتظار دارید؛ دریا و ساحل، رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا پاسی از شب گذشته بازند، خیابان‌های پر توریست، آثار دیدنی و موزه‌ها، آثار معماری معروف، خرید و تفریح. بارسلون شهری ا‌ست برای همه؛ شهری پر جنب‌ و‌جوش و شاد و زیباست و هر چند روزی هم که آنجا بمانید، باز هم جایی برای دیدن دارد.

جاذبه های توریستی بارسلون

از اماکن دیدنی این شهر می توان خیابان لارامبلا ، منطقه‌ باری گوتیک ، کلیسای ساگرادا فامیلیا ، خانه‌ گائودی: کاسا میلا ، پوبله اسپانیول (دهکده اسپانیا) ، پارک گوئل ، پارک سیتادلا و دروازه‌ تریومف ، ساحل بارسلونتا ، موزه‌ باشگاه فوتبال بارسلونا ، موزه‌ هنر ملی کاتالونیا ، موزه‌ خوان میرو ، موزه‌ پیکاسو ، موزه‌ دالی ، موزه‌ دریانوردی ، آکواریوم بارسلونا ، باغ‌ وحش شهر ، تپه‌ مونت‌ خوییک و تله‌ کابین ، قلعه و شهربازی تیبی‌ دابو ، خانه‌ کاسا باتلو از آثار گائودی ، موزه‌ واکس ، خیابان گراسیا را نام برد

پارک گائل

ارک Güell یک باغ و مجموعه ای تاریخی است از آثار معماری گائودی که بین سالهای ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ میلادی احداث شده است.این پارک در نوع خود بی نظیر است و بازدید از آن برای عموم رایگان است.

   

  

قصر میلا

یکی از شاهکارهای معماری معمار برجسته کاتالانیایی "آنتونی گائودی" ،ساختمانی است در قلب شهر بارسلونا که سبک معماری این ساختمان بیومورفیک یا همان معماری ارگانیک   است.معماری ارگانیک سبکی از معماری است که الهام گرفته از طبیعت است و در واقع طرح آن همزیستی با طبیعت را در ذهن تداعی می کند.گائودی در طراحی معماری این ساختمان خلاقیت فوق العاده ای در تطبیق هندسه با فرمهای طبیعی به خرج داده است و فرایند حیات و رشد و توسعه را بصورت انتزاعی در قالب اشکال ارگانیک نشان داده است.این ساختمان عجیب و غریب در طی هفت سال(۱۹۱۲-۱۹۰۵) برای یک زوج جوان به نامهای ساخته شد."روزاریو "زن ثروتمند و همسر سابق خواننده مشهور اسپانیایی یعنی خوزه گوئاردیولا  بود که با "میلا" که یک ملاک بزرگ و متمول بشمار می رفت ازدواج کرد و بهمین خاطر این ساختمان را به نام قصر میلا یا همان  نیز می شناسند.

  

  

کلیساهای بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیا

معروفترین جاذبه توریستی و هنری شهر بارسلونا متعلق به شاهکارهای هنری معمار معروف اسپانیایی"آنتونی گائودی است که شناخته شده ترین آنها ساختمان کلیسای "ساگرادا فامیلیا"  در قلب شهر بارسلوناست.این بنای عظیم تاریخی از سال ۱۸۸۳ میلادی تحت ساخت بوده است و تکمیل ساخت آن تا سال ۲۰۲۶ میلادی تخمین زده شده است! طراحی اولیه این بنا در سال ۱۸۸۳ توسط گائودی آغاز شد ولی ساخت آن پس از مرگ او در سال ۱۹۲۶ میلادی و وقوع جنگهای داخلی در اسپانیا به تعویق افتاد و پس از آن توسط معمارهای مختلفی عملیات ساخت آن دنبال شد..با این همه،طراحی منحصر بفرد و معماری ظریف این بنا موجب شده است هرساله تعداد زیادی جهانگرد از سرتاسر دنیا به بارسلونا بیایند تا عظمت این بنا را از نزدیک شاهد باشند.

  

  

مراکز خرید بارسلونا

بارسلون شهری است که می توان در آن به خوبی و راحتی خرید انجام داد بدون اینکه دغدغه خرید بی کیفیت یا گران داشته باشید. اما شما می توانید در گوشه و کنار شهر و در مرکز شهر ، خریدهای مختلف انجام دهید اما به شما توصیه می کنیم خرید خود را حول میدان کاتالونیا به انجام رسانید. در کنار میدان کاتالونیا شما انواع و اقسام فروشگاه های بزرگ و کوچک را خواهید دید. برندها و مارک های مختلف در کوچه های اطراف میدان کاتالونیا به کرات به چشم می خورند. اما مهم ترین مرکز خرید با برند معروف ال کورت آنگلز (El Corte Ingles) در بارسلون را شما در قالب ساختمانی بزرگ و هفت طبقه در گوشه میدان کاتالونیا خواهید یافت. این مجتمع خرید کلیه اجناس مورد نیاز شما را خواهد داشت هرچند که اجناس بی تردید ارزان نخواهد بود اما از کیفیت خوبی برخوردار است. در فصل حراج اجناس خوب با کیفیت مناسب و با قیمت عالی یافت می شود

تاریخچه بارسلونا

نام بارسلون از زبان فنیقی‌های ساکن ایبری که آن را بارکنو می‌خواندند آمده است. این مطلب را می‌توان بواسطه یک سکه قدیمی که برروی آن به خط ایبری، بارکنو نوشته شده است تایید کرد. در متون یونان باستان آن را بارکینون و در لاتین آن را بارسیلونوم نوشته‌اند. در قرون وسطی این شهر به شکل‌های مختلفی چون بارچینونا، بارسالونا، بارچلونا و بارچنونا شناخته می‌شده است. همچنین برخی نوشته‌ها نام این شهر را به جنرال کارتاژ٬ همیلکار بارسا مرتبط دانسته‌اند. در رابطه با تاریخ ساخت این شهر دو داستان متفاوت وجود دارد. داستان اول ساخت شهر را به ۴۰۰ سال پیش از ساخت رم توسط اسطوره‌ای به نام هرکول نقل می‌کند. داستان دوم تاسیس این شهر را به همیلکار بارسا کارتاژی پدر هانیبال نسبت می‌دهد که نام این شهر را بارسینو نام نهاد. در حدود ۱۵ پیش از میلاد رومی‌ها شهر را به یک کاستروم (اردوگاه نظامی روم) متمرکز بر روی مانس تبر، یک تپه کوچک در نزدیکی تالار قدیمی شهر، پلازا سنت خومه تغییر دادند. بارسلون در زیر استعمار روم فاونتیا یا به شکل کامل مستعمره فاونتیا جولیا آگوستا پیا بارسینو نام داشت.

اقتصاد بارسلونا

هم اكنون اسپانيا سيزدهمين قدرت اقتصاد جهاني بر اساس حجم توليد ناخالص داخلي مي باشد. اقتصاد اسپانيا از سال 1994 تا سال 2007 از رشد اقتصادي 3 درصدي در سال بهره برده است. از اين رهگذر اسپانيا توانست نرخ بيكاري در اين كشور را در سال 2007 به 8 درصد برساند. در سال 2008 به دليل بحران اقتصادي و مالي جهاني رشد اقتصادي اين كشور در سه ماه سوم سال متوقف گرديد و در سال 2009 رشد اقتصادی اسپانیا به منفی 7/3 درصد رسید. در سال 2010 نیز حجم اقتصاد اسپانیا با کاهش منفی 2/0 درصد مواجه گردید. رکود و کاهش رشد اقتصادی اسپانیا موجب افزایش نرخ بیکاری در سال 2010 تا 20 درصد گردید. علاوه بر بحران اقتصادي و مالي جهان از عواملی که نقش عمده ای در توقف و کاهش رشد اقتصادي اسپانيا نقش اساسي ايفا نمود تركيدن حباب مسكن و كاهش حجم بخش ساخت و ساز در اقتصاد اين كشور مي باشد. همچنین موضوع مسکن و کاهش سهم آن در تولید ناخالص ملی موجبات درگیر شدن بخش عمده ای از بانکهای اسپانیا را که در این بخش سرمایه گذاری نموده بودند، فراهم نمود و دولت اسپانیا جهت برطرف کردن این مشکلات در حال تغییر ساختار بانکی این کشور از جمله ادغام بانکها مخصوصا صندوق ها پس انداز (کاخا) می باشد.

ساختار بارسلونا

بارسلون دارای 12 پارک تاریخی و دارای آثار باستانی است .آثارمعماری دو معمار مشهور اسپانیایی یعنی آنتونیوگائودی و لوئیز مونانز در بارسلون به ثبت جهانی رسیده اند و کلیسای ساگراد فامیلیا ، از شاهکارهای بی نظیر سبک نئو گوتیک ، چشمان هر بازدید کننده ای را خیره می سازد . بارسلون شهری است که هر نوع گردشگری را با هر سلیقه علاقه به خود جذب میکند . از شاهکارهای پیکاسو در " موزه پیکاسو "موزه خوان میرو و موزه دریایی بارسلون و آسمان خراش قرن بیست و یکمی توره آگبار  از دیگر آثار شهر بارسلون می باشد

آداب و رسوم و فرهنگ مردم اسپانیا

مهمترين تعطيلات سالانه اسپانيا (3-4 هفته) درماه جولاي يا آگوست اتفاق مي افتد تعطيلات رسمي شامل روز سال جديد (اول ژانويه) ، روز 3 پادشاه (6 ژانويه)، عيد سن حوزه (19 مارس) جمعه خدا، روز كارگر (اول مي)،روز سانتياگو (25 جولاي) روز ملي (12 اكتبر) حاملگي مقدس (8 دسامبر)، روز مشروطه (6 دسامبر) و كريسمس (25 دسامبر) است.

 روز سه پادشاه كه به «ماگوس» ) ( Rayes magosهم معروف است روزي است كه اسپانيايي ها براي گرامي داشت هديه خدا به حضرت مريم هداياي كريسمس خود را باز مي كنند. جشن هاي (Fiesta) در اسپانيا بسيار برگزار مي شود. اين مراسم معمولاً با يك راهپيمايي و كارناوال عظيم شروع مي شود، موسيقي، رقص، شعر و آواز همه و همه داراي طرفداران بسيار زيادي هستند. يكي از فستيوال هاي معروف اسپانيا “ Fallas de san” است كه در ماه مارس برگزار مي شود. در ماه ژوئن يا مي هزاران نفر از مردم سوار بر اسب و يا درشكه هاي زيبا به طرف EI ROCIO به راه مي افتند تا «مريم مقدس» را گرامي بدارند.

     يكي ديگر از اعياد مذهبي در جولاي و به افتخار حامي اسپانيا جيمز مقدس (sadiago) برگزار مي شود. در اين روز عده زيادي از مردم از سراسر دنيا به اسپانيا مي آيند از «پيرني» تا «گاليسيا» به سوي كليساهاي كاتوليك پياده مي روند

همایش ها و نمایشگاه های اسپانیا

اسپانیا همه ساله شاهد برگزاری بزرگترین نمایشگاههای بین المللی و داخلی تجاری و بازرگانی در تخصص و زمینه های مختلف می باشد که شرکت های داخلی و خارجی از سراسر دنیا ضمن حضور در این نمایشگاهها اقدام به عرضه تولیدات و خدمات خود می نمایند. در این زمینه نمایشگاه جهانی گردشگری موسوم به فیتور از بزرگترین رویدادهای تجاری و گردشگری اسپانیا می باشد که همه ساله در اوایل فوریه و به مدت 5 روز در پایتخت این کشور ( مادرید) برگزار می گردد که از آن بعنوان دومین گردهمایی شرکت های گردشگری جهان بعد از نمایشگاه فرانکفورت یاد می کنند. به طوریکه میلیون ها نفر اسپانیایی و خارجی از آن بازدید می نمایند. چنین نمایشگاهی خود موجب جذب گردشگر خارجی به این کشور کردیده است که اکنون آن را به چهارمین مکان و کشور توریستی جهان تبدیل کرده است. در عین حال اسپانیا با توجه به زیرساخت ها و امکاناتی که در اختیار شرکت کنندگان در نمایشگاههای خود قرار می دهد. محل حضور کنگره ها و سمینار های اقتصادی و تجاری مختلفی در موضوعات گوناگون می باشد که سالیانه هیئت های تجاری بسیاری در سطوح بالا وارد این کشور می شوند. پراکندگی نمایشگاهها در مراکز ایالتی اسپانیا سیاستی است که به درآمدهای ارزی آن ایلتها کمک می نماید. سالیانه هر کدام از ایالتهای اسپانیا به طور مستقل اقدام به برگزاری نمایشگاههای مختلفی می نمایند که از مهمترین آنها می توان به نمایشگاههای شهرهای مادرید، والنسا و بارسلون اشاره نمود. موقعیت بندری شهرهای بارسلون و والنسیا به این امر کمک نموده تا کشورهای دیگر با تقبل هزینه های کمتری در نمایشگاه های این دو شهر شرکت نمایند. چنین نمایشگاه هایی فرصت بسیار مغتنمی برای کشورمان می باشد که با توجه به توانمندی های خود در بخش های مختلف صنعتی خصوصاً خدمات فنی مهندسی، صنایع غذایی، محصولات کشاورزی مانند پسته، زعفران و ... میتواند در آنها حضور فعال داشته باشد.

همایش زبان فارسی فردا در اسپانیا آغاز می شود

به گزارش ایرنا، بیش از 30 تن از استادان و کارشناسان زبان شناسی از ایران و اسپانیا در مدت برگزاری این همایش، با سخنرانی یا ارایه مقاله، دیدگاههای خود را برای ارتقای آموزش زبان فارسی در دانشگاههای این کشور اروپایی مطرح خواهند کرد

غذا در اسپانیا

این بار به سراغ یکی دیگر از کشورهای اروپایی یعنی اسپانیا رفته ایم. کشوری که مردم آن در غذاهایشان بیش از هر ادویه ای، زعفران می ریزند. حتی روغن مصرفی شان روغن زیتون است که با طعم های مختلف از جمله فلفلی در غذا استفاده می شود....

برنج و نان را نیز در غذا یا همراه آن میل می کنند. درست مانند پائلا (Paella) که غذایی سنتی میان مردم این کشور بوده و مخلوطی از سبزیجات مختلف، برنج، مرغ و انواع فرآورده های دریایی است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

 عادت های غذایی مردم اسپـانـیـا

زیتون، روغن زیتون، سیر و فلفل اجزای جدانشدنی غذاهای اسپانیایی هستند. در واقع این چند ماده تعریف درست و دقیقی از غذاهای اسپانیایی به شما می دهد. البته به غیر از صبحانه زیرا صبحانه اسپانیایی ها بسیار مختصر بوده و با یک فنجان قهوه و گاهی اوقات یک تکه نان همراه کمی مربا به اتمام می رسد. یکی دیگر از نوشیدنی های صبحانه، شیر همراه کرم کارامل است. بچه هایی که به مدرسه می روند هم حدود ساعت ۱۰ یک ساندویچ کوچک همراه میلک شیک یا آب پرتقال می خورند. به غیر از پایتخت اسپانیا یعنی مادرید اگر قصد خوردن صبحانه بیرون از منزل را داشته باشید تقریبا می توان گفت آرزویی محال است چرا که اغلب رستوران ها خیلی دیر آغاز به کار می کنند.

نوبت به مهم ترین وعده غذایی اسپانیایی رسید. این وعده غذایی حدودا بین ساعات ۲ تا ۳ سرو می شود. محتوای اصلی این وعده شامل ماهی، گوشت، انواع سبزیجات و سالاد، سیب زمینی و نان می شود همراه با فلفل و زیتون که قبلا به آن اشاره کردیم.

آخرین وعده غذایی یعنی شام که بسیار دیر خورده می شود بین ساعت های ۹ تا ۱۱ شب میل می شود اسپانیایی ها عادت دارند اغلب این وعده غذایی را به صورت فست فود مانند پیتزا، همبرگر همراه سیب زمینی بخورند آن هم در حال تماشای تلویزیون. داشتیم فراموش می کردیم، لازم به یادآوری است که عصرانه اسپانیایی ها بین ساعت ۵ و ۶ عصر و با نام «ساعت چای» برگزار می شود که همان طور که از نامش پیداست، شامل چای همراه با یک رول کیک است. اما یکی از دسرهای معروف اسپانیایی ها پودینگ برنج است که از برنج و شیر تشکیل شده و اغلب به صورت سرد خورده می شود.

یکی دیگر از غذاهای پرکاربرد اسپانیایی ها و شاید بتوان گفت یکی از عادات رایج شان استفاده از سوپ به عنوان پیش غذاست. سوپی به اسم «گازاپاچو» یک سوپ نارنجی، قرمز که به خاطر وجود گوجه فرنگی به این رنگ در می آید اما سایر مواد این سوپ را فلفل، نان ریزشده، سیر، آب و پیاز تشکیل می دهند. جالب است بدانید که اسپانیایی ها بیشتر در فصل تابستان این سوپ را می خورند. البته آنها املت هم زیاد می خورند و برای تهیه آن تخم مرغ را با سیب زمینی سرخ کرده مخلوط می کنند.

.