آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
 • چهار‌شنبه 15 آذر 1402
 • Wednesday  6  December  2023
 • چهار‌شنبه 15 آذر 1402
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
 • فروش بلیت به ایرانیان خارج از کشور ، پرداخت پول توسط بانک و دریافت آنلاین بلیت
 • مجری مستقیم تور دبی ، رزور بهترین هتلهای دبی در سریعترین زمان و بهترین نرخ
 • صدور بلیت هواپیما و پروازهای داخلی و خارجی ، بلیتهای داخلی ایران ایر ، ماهان ، آسمان ، آتا ، قشم ، معراج ، تابان ، کارون ، زاگرس
 • خدمات آنلاین مسافرتی ، صدور بلیت هواپیما بصورت اینترنتی و پرداخت از طریق کارتهای شتاب بانکی
 • فروش بلیت خارجی ترکیش ، امارات ، قطری ، چاینا ساترن ، لوفتانزا ، ایر فلوت ، آلیتالیا ، اکراین ، عمان ، ایژین به شهرهای جهان
 • پرداخت از طریق سیستم بانکی و دریافت مدارک بدون مراجعه حضوری
 • مجری مستقیم تور دبی تایلند مالزی ترکیه چین ارمنستان روسیه بالی هند پوکت آنتالیا استانبول
 • اخذ وقت سفارت و وایز فیش بانکی و دریافت پاسپورت بدون حضور مجدد مسافر
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
X
خرید اینترنتی و آنلاین بلیط هواپیما ، ارزان ، سریع و مطمئن

تور استانبول 3 شب و 4 روز پرواز ترک ترانسفر اختصاصی با صبحانه فقط 10050000 تومان

تور استانبول 3 شب و 4 روز پرواز ترک ترانسفر اختصاصی با صبحانه فقط 10050000 تومان

تور ویژه انتالیا با پرواز مستقیم ترک سرویس uall فقط 24200000 تومان

������������ ����������

 

درباره میلان

حكومت : جمهوری
مساحت : 245/301 كیلومترمربع
جمعیت : 000/690/57
رشدسالانه جمعیت : 2/0 درصد
پایتخت : رم
زبان : ایتالیایی
دین: مسیحی

بیش از 75 درصد این كشور را كوه، تپه و ارتفاعات در بر می گیرد. رود «پو» كه از كوههای آلپ در شمال ایتالیا سرچشمه می گیرد، درجنوب این كشور متغیر است، به طوری كه، در جنوب تابستانهای گرم وزمستانهای معتدل، در شمال، تابستانها معتدل و زمستانهای سرد، بخصوص در ارتفاعات آلپ مشاهده می شود. محصولات عمده كشاورزی ایتالیا شامل: غلات – سبزیجات – انگور و زیتون بوده، و پنیر و فرآورده های دامی، جزو اقلام صادراتی ایتالیا به شمار می آیند. تمركز صنایع نظیر : نساجی – اتومبیل سازی - ماشین آلات مهندسی و صنایع سنگین درشمال كشور كه 50 درصد نیروی كار ایتالیا را به خود جذب كرده است، باعث ایجاد شكاف اقتصادی و اجتماعی بین شمال و جنوب كشور، شده است.

موقعیت
در جنوب اروپا، شبه جزیره ای در مركز دریای مدیترانه.

مختصات جغرافیایی
 شمالی2250 , 30 12 شرقی

آب و هوا
مدیترانه ای، در شمال به دلیل و جود رشته كوه آلپ سرد، در جنوب خشك و در كل نیز كشوری تقریبا گرم میباشد.

ارتفاع
بیشترین ارتفاع : كوه مونته بیانكو (monte bianco) با ارتفاع 748/4 متر از سطح دریا.

كمترین ارتفاع : دریای مدیترانه 0 متر

ملیت
ایتالیایی

گروههای قومی و نژادی
ایتالیایی، البته گروههای نژادی آلمانی، فرانسوی و اسلاو - ایتالیایی در شمال و آلبانیایی - ایتالیایی و یونانی - ایتالیایی نیز در جنوب هستند.

مذاهب
حاكمیت و اكثریت با مسیحیت كاتولیك میباشد ولی پروتستانها، یهودیها و مسلمانان(كه اكثرا مهاجر هستند) نیز در این كشور زندگی میكنند.

زبانها
ایتالیایی زبان رسمی این كشور میباشد.
آلمانی : در بخشهایی از ایالت بولتزانو به دلیل هم مرز بودن با اتریش و آلمان مردم به این زبان آشنایی دارند.
فرانسوی : در شمال غربی و در شهرستان واله داگوستا  به دلیل هم مرز بودن با فرانسه مردم با این زبان آشنایی دارند.
اسلوونیایی : در شهرهای تریسته و گوریتزیا مردم به دلیل همسایگی با اسلوونی با این زبان آشنایی دارند.

شایان ذكر است كه همینطور كه در بعضی مناطق ایتالیا زبانهای دیگر وجود دارند به همین شكل زبان ایتالیایی نیز در كشورهای همسایه وجود دارد.در ضمن دو ایالت جنوبی سوئیس كه هم مرز ایتالیا هستند زبان رسمیشان ایتالیایی میباشد

 تاریخ

تاریخ معاصر ایتالیا به طور كلی
از میان مشكلات عدیده ای كه مسئله اتحاد ایتالیا ( 1870 ـ 1848 ) بدنبال داشت، آنچه كه بیش از همه اضطراری مینمود، همانا یكدست ساختن سرزمینی بود كه از لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار متفاوت بود.

بكار گیری ساختارهای اداری دوره رژیم سلطنتی savoiaدر طول زمان باعث وخیم تر شدن اختلافات قبلی میان مناطق مختلف ایتالیا گردید و بدنیال آن موج مهاجرت طبقه روستایی به سوی آمریكای شمالی و جنوبی آغاز شد.

میان سالهای پایانی قرن نوزدهم و سالهای آغازین قرن بیستم، چند میلیون ایتالیایی به خارج از كشور مهاجرت نمودند.

از دیدگاه اقتصادی و اجتماعی، دوره قبل از اتحاد تا زمان آغاز جنگ اول جهانی با پدیده رشد كلی كشور همراه بود كه با تكیه به موقعیت بین المللی مثبت، این امكان را یافت تا سر و سامانی به وضعیت مالی و ساختارهای دولتی داده و بخشهای اصلی برای كمك به پیشرفت و توسعه صنعتی را گسترش دهد و در این راستا البته از كمك سخاوتمندانه سرمایه های خارجی نیز بهره برد.

شرایط اجتماعی كشور، كه همراه با اختلافات پیش گفته میان مناطق روستایی و شهری بود ،سالهای اولیه ” صنعتی ساز یكشور ” و اولین قدمها بسوی یك ساختار مدرن اجتماعی را با شكل گیری احزاب سیاسی رقم زد.

ظهور این احزاب سیاسی و تنش های اجتماعی ناشی از آن تاثیر گسترده ای بر جریانهای بعدی تارخی ایتالیا بجای گذاشت.

جنگ اول جهانی

بدنبال بر خورداری شهروندان ایتالیایی از حق رای دادن در سال 1913، روند یكپارچه سازی سیاسی كشور تكیمل شد و این در حالی بود كه چهره بین المللی ایتالیا كه بدنبال اصلاحات آغاز شده از فردای روز اتحاد، هماهنگ تر و مدرنتر شده بود، وجهه بیشتری یافته و تقوبت میشد.

در آستانه جنگ اول جهانی، ایتالیا چشم انداز ترسیم شده تا آن زمان را دگرگون ساخته و در كنار قدرتهای متحد، فرانسه، انگلیس و ایالات متحده وارد جنگ شد. بدنبال كنفرانس صلح و رسای در سال 1919 مناطق شمالی ” ترنتینو ”، ” التوادیجه ” و ” ونتر یا جولیا ” را كه برای كامل ساختن روند اتحاد ملی مورد نیاز بود، بدست آورد.

ایتالیا هر چند كه از مبارزه پیروز خارج شده بود، اما از نقطه نظر اقتصادی زیر بار فشارهای وارده، دچار چنان آشفتگی هایی گردیده بود كه دولتهای وقت آنزمان توان هدایت آنرا بسوی دست آورده های مثبت نداشتند.

در این برهه كه مالامال از مشكلات اجتماعی میباشد، برخی از تشكیلات سیاسی كه بعدها بمدت دهها سال روی آینده كشور تاثیرات عمیقی خواهند گذاشت، پا به عرصه وجود میگذارند ،از جمله حزب ملت ( 1919 ) كه بعدها به حزب دموكرات مسیحی تغییر شكل داد، حزب سوسیالیست، حزب كمونیست كه توسط ” گرامشی ” پایه گذاری شد ( 1921 ) و طبقات مبارز كه توسط موسولینی شكل گرفت ( 1919 ) و بعدا در سال 1921 به حزب فاشیست ملی تغییر شكل داد وعامل به قدرت رسیدن موسولینی شد.

ایتالیا میان دو جنگ

در سال 1925 با ممنوع شدن فعالیت تمامی دیگر احزاب، دوره رژیم فاشیست آغاز میشود كه با الهام از سیاست استبدادی و در پوشش ملی گرایی، باعث دگرگونیهای ریشه ای درزندگی كشور گردید و آزادیهای سیاسی را محدود نمود.

این رژیم برای ممانعت از دشمنی كلیسای كاتولیك، به توافقی با واتیكان ( 1929 ) دسـت یافت.

در ان سالها اقدامات جدی برای تقویت و توسعه فعالیتهای صنعتی و كشاورزی صورت گرفت. در زمیـــنه سیاسیت خارجی، موسولینی سعی كرد با اتكا به سیاست توسعه طلبانه و قدرتهای متحد، پرستیژ خود را تثبیت نماید كه نقطه اوج آن اتحاد با آلمان و ورود به جنگ دوم جهانی ( 1945 ـ 1940 ) بر علیه متفقین و متعاقبا سقوط رژیم فاشیست بدنبال نا كامیهای نظامی بود.

باز سازی دموكراسی و اداره وضعیت سخت كشور بعد از پایان جنگ و سعی در از بین بردن هر آنچه كه از رژیم فاشیست به ارث مانده بود، باعث شد تا مجمع قانون اساسی شكل بگیرد.

در دوم ژوئیه سال 1946، و بدنبال انجام رفراندوم ” جمهوری ایتالیا ” متولد شد و این تاریخ تبدیل به یك جــــــشن ملـــــی شد.

قانون اساسی جدید كه متن كامل آن از طریق online قابل دسترسی میباشد، از تاریخ اول ژانویه 1948 رسمیت یافته و به مرحله اجرا در آمد. ایتالیا بعد از جنگ، تلاش زیادی برای نزدیكی به كشورهای غرب انجام داد و در این راستا به ” اتحاد آتلانتیك ” ملحق شد كه سازمانی نظامی دفاعی میباشد كه به ابتكار آمریكا شكل گرفت و اكثر كشورهای اروپایی غربی نیز به آن پیوستند.

در سطح اروپا، ایتالیا در آن دوره از جمله كشورهایی بود با حداكثر توان در راستای یكپارچگی اروپا در طی مراحل مختلف آن، چه ا زنظر اقتصادی و چه سیاسی كوشش نمود.

از اول ژانویه 1999، ایتالیا از جمله 11 كشوریست كه واحد پولی ” یورو ” را به عنوان پول واحد بر گزید .

گردشگری

توضیحاتی پیرامون گردشگری در ایتالیا
ایتالیا در مركز دریای مدیترانه واقع شده است،دریایی كه تولد تمدنهای بسیاری را بخود دیده است. ایتالیا دارای تاریخی غنی از تماسها و تبادلاتی میباشد كه بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تاثیر گذاشته است.

فنیقی ها ،یونانی ها ،كارتاژها ،اعراب و نورمن ها از جمله مللی میباشند كه در طول قرون با تاثیر گذاشتن بر فرهنگ محلی ایتالیا، باعث گردیدهاند تا ایتالیا بطور فوق العاده ای غنی از آثار معماری و هنری میباشد.

بر اساس محاسبه ای كه یونسكو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در كشور ایتالیا واقع شده است، كشوری كوچك كه مساحتش فقط 25/0 % از كل خشكی های جهان میباشد.

نشانه های باقیمانده از گذشته ،آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به كشورما میباشد كه امروزه یكی از توریستی ترین كشورهای جهان محسوب میشود.

غنای میراث هنری ایتالیا در هر حالتی غیر قابل محاسبه میباشد. درخشش هنر با آثار غیر قابل شمارش آن، شاهكارهای استادان بزرگ، نسلهاست كه گردشگران خارجی را به سوی خود میخواند.

رم، فلورانس، ونیز و بسیاری شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای هنری هستند كه برنامه هر بازدید كننده ای از شبه جزیره ایتالیا را تشكیل میدهند. اما فراموش نكنیم كه در كنار این شهرهای بزرگ و معروف، میراثهای فرهنگی پنهانی هم در شهرهایی با تاریخ هزار ساله وجود دارند كه البته در مسیر اصلی بازدیدها قرار ندارندو علیرغم اینكه كمتر شناخته شده اند، اما به همان اندازه شهرهای هنری ایتالیا دارای جذابیت میباشند.اما غنای هنری پراكنده در هر منطقه نباید باعث شود كه هنرهای مردمی موجود را بیانگر تنوع ایتالیا و سنن منطقه ای آن میباشد، در درجه دوم اهمیت قرار دهیم.

برای شناخت ایتالیا با بازدید از شهرهای معروف به همراه موزه ها و میادین آن كافی نیست، بلكه برای نیل به این مهم، باید دنیای رنگارنگ به اصطلاح ایتالیای كوچك را كه غنی از زیباییهای طبیعی و هنری بی حساب و صدها مركز شهری كوچك و متوسط كه برخی از آنها پایتخت های باستانی با آثاری اصیل و بی نظیر میباشند، نیز در نوردید.

و به علاوه برای تكمیل این شناخت البته باید شرابها و غذاهای ایتالیا را هم تجربه كرد. غنا و تنوع رسوم و لهجه ها در هر گوشه از كشور به آسانی قابل تشخیص میباشد. و غذاهای ایتالیایی آینده این تنوع است. و بخاطر همین تنوع منطقه ای میباشدكه ایتالیا تبدیل به یكی از اصلی ترین قطبهای توریسم بین المللی شده است. از جمله دیگر عواملی كه در پیشرفت صنعت توریسم در این كشور زیبا نقش داشتهاند ،میتوان به نزدیكی ایتالیا به كشورهای صنعتی مركز و شمال غرب اروپا، وجود وسایل ارتباطی سریع و اقتصادی با دیگر قاره ها و سطح عالی امكانات پذیرش توریست كه كمتر كشوری از آن برخوردار میباشد،اشاره نمود.

هر ساله بطور میانگین حدود بیست میلیون گردشگر خارجی از ا یتالیا بازدید میكنند و این رقم طبیعتا علاوه بر میلیونها ایتالیایی میباشد كه كشورشان را برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب میكنندو البته در این انتخاب، تكیه بر سی و پنج هزار واحد اقامتی موجود در كشور كه دارای تقریبا دو میلیون تخت میباشند، دارند.

توریسم در عمل یكی از مهمترین منابع اقتصادی ایتالیا به شمار میرود كه حدود 5/5% از تولید داخلی كشور را به خود اختصاص داده است و این به معنای آنست كه از نظر ارزش بالاتر از كل تولید بخش كشاورزی قرار دارد

درباره میلان

میلان  دومین شهر بزرگ ایتالیا و پرجمعیت‌ترین شهر آن است. این شهر در دشت لومباردی قرار دارد. این شهر که در حد فاصل بین کوه های آلپ و آپنین واقع شده دارای مراکز بزرگ فروش لباس است. میلان شب های خاطره انگیزی را برای جهانگردان به جای می گذارد و سوای مناطق تفریحی بسیاری که دارد، نمایشگاه ها و موزه های زیبایی را در پیش چشمان ما می گذارد. میلان شهری زیبا و مدرن است که توانسته ترکیبی از ایتالیای دیروز و امروز را در معرض دید همگان قرار دهد. این شهر علاوه بر آن كه از نظر هنری بسیار غنی است، تاریخ و فرهنگی منحصر به فرد دارد و امروزه پایتخت تجارت، مد و موسیقی کشور ایتالیا به حساب می آید. این شهر شمالی ایتالیا، یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و دیدنی ترین آثار تاریخی را در خود جای داده است. بزرگ ترین طراحان مد ایتالیا سعی کرده اند تا در نزدیکی مرکز شهر و در چارسوق مد، بوتیک و مغازه ای برای خودشان دست و پا کنند. مهمترین آکادمی های آموزش طراحی اروپا در میلان واقع شده اند. بازار سهام اصلی ایتالیا در این شهر است و همین امر باعث شده تا شرکت ها و موسسات مالی مهم ایتالیا سر از شهر میلان در آورند. هنر موسیقی این شهر آوازه ای جهانی دارد و بزرگ ترین نمایشگاه بین المللی اروپای جنوبی در شهر میلان واقع شده است، میلانی ها به این نمایشگاه بزرگ فیه می گویند

جاذبه های توریستی میلان

میدان دلدوئومو، میدان مرکزی میلاناز میدان‌های اصلی و جالب این شهر می‌توان از میدان دلدوئومو نام برد. از دیدنی‌های شهر میلان کلیسای دومو است که به سبک معماری گوتیک ساخته شده است و تئاتری بنام  که به زبان ایتالیایی تئاتر پلکانی معنی می‌دهد. این تئاتر باشکوه در سال ۱۷۷۸ میلادی ساخته شده و برای ۳۶۰۰ نفر تماشاچی جا دارد و روبروی مجسمهٔ لئوناردو داوینچی در میدان  قرار دارد. مجتمع نمایشگاهی تجاری فیِرا میلانو  که در حومهٔ شمال غربی شهر ساخته شده‌است، بزرگ‌ترین پروژهٔ ساخت و ساز در اروپا و خود مجتمع بزرگ‌ترین تجاری نمایشگاهی دنیا به حساب می‌آید. این مجتمع در آوریل سال ۲۰۰۵ میلادی افتتاح شد

گالری ویتوریو امانوئل

این مکان ما بین کلیسای جامع و اپرای لا اسکالا واقع شده است و با رستورانها و کافی شاپهای متنوع و انواع و اقسام فروشگاهها محل خوبی برای خرید کردن و گشت زدن محسوب می شود

   

اپرای لا اسکالا

اپرائی که در نوع خود در سطح جهان بی نظیر و پر طرفدار است

   

   

پارک سمپیون

فضای سبز ۴۸ هکتاری عظیمی که مابین میدان سمپیون و قصر فورزا واقع شده و یکی از مشهورترین و محبوب ترین پارک های میلان محسوب میشود. این پارک که به سبک باغ های نئوکلاسیک میباشد با جذابیت هایی همچون یک دریاچه، طاقی به نام طاق صلح و آمفی تئاتری به سبک رومی بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب میکند

قبرستان تاریخی میلان

 قبرستان عظیم نئوکلاسیک میلان که مملو از معابد یونانی، ستون های هرمی شکل سنگی، مجسمه ها، مقبره ها و بناهای زیبا و جذاب معاصر و کلاسیک است. این قبرستان توسط کارلو ماسیاچینی در سال ۱۸۹۹-۱۸۱۸ ساخته شد و بسیاری از مقبره های آن به اشخاص مشهور تعلق دارند. در نزدیکی ورودی، از تصاویر، نقشه ها و عکس های توسعه تاریخی این قبرستان نمایشگاهی برپاست.

قصر فورزا

قصری که محل سکونت و حکومت دوک میلان بوده و یکی از بزرگترین قلعه های اروپاست و هم اکنون موزه ها و مجموعه های هنری بسیاری را در خود قرار داده. ساخت اصلی این قصر در سال ۱۴۵۰ میلادی آغاز شد. بسیاری از اتاق های این قصر از جمله سالا دل آس که سقف آن توسط لئوناردو داوینچی نقاشی شده به صورت دست نخورده حفظ شده اند. موزه تاریخ باستان فورزا با کلکسیون هنری ای که آخرین مجسمه میکل آنژ، تریوولزیو مدونای آندریا مانتنا و دست نوشته های لئوناردو داوینچی را شامل میشوند نیز در این قصر قرار دارد.

بیبلیوتکا آمبروسیانا  

کتابخانه ای تاریخی که گالری هنری آمبروسیان را نیز در خود جا داده. این کتابخانه در سال ۱۶۳۱-۱۵۶۴ توسط کاردینال فدریکو بورومیو ساخته شد. کلکسیون های درون گالری آمبروسیان بر روی گنجینه هایی از قرن ۱۵ تا ۱۷ متمرکزند. آثاری از هنرمندانی همچون تیتین، رافائل، بوتیچلی، کاراواجیو و پرتره ای از یک موسیقیدان که گفته میشود اثر لئوناردو داوینچیست در این گالری قرار دارند.

میدان دومو

میدان اصلی میلان که کلیسای میلان، گالریا ویتوریو ایمانوئل دوم، پالازیو دیل آرنگاریو، پالازو کارمیناتی، بنای شاه ویکتور امانوئل دوم و قصر سلطنتی را در خود جای داده. در انتهای غربی این میدان، مجسمه ای از ویکتور ایمانوئل دوم به سال ۱۸۹۶ قرار دارد. در زیر این میدان فونداسیون کلیسای دی سانتا تکلا (قرن ۵-۴ و ۷؛ کلیسای زمستانی) و تعمیدگاه قرن چهارمی سن جیووانی آله فونتی، در طی ساخت متروپولیتانا کشف شد.

موزه های میلان

کاستلو فورزسکو

عمارتی است زیبا و دیدنی که در پیزا کاستلو واقع شده است. این عمارت دارای موزه می باشد و کار نیمه تمام میکلانژ در این موزه قرار دارد و گردشگران زیادی برای دیدن این کار و همچنین کارهای دیگر بزرگان هنر ،از این موزه بازدید می کنند.

  

  

موزه پولدی پزولی

 موزه ای هنری که در قرن نوزدهم بعنوان کلکسیون خصوصی جیان جیاکومو پولدی پزولی و مادرش روزا تریوولزیو تاسیس شد و کلکسیونی از هنرمندان شمال ایتالیا، هلند و فنلاند را در بر میگیرد. از نقاشان بنامی که آثارشان در این موزه به معرض نمایش درآمده میتوان به آنتونیو ویوارینی، لورنزو بارتولینی، فرانچسکو بونسینیوری، پائولو بورونی، بوتیچلی، فرانچسکو کاپلا، تیه پولو، ویلم ون مایریس، بارتولومیو ونتو و ده ها هنرمند دیگر اشاره کرد

کلیساهای میلان

کلیسای ایل دامو

کلیسای جامع که در مرکز شهر قرار گرفته است. این کلیسا با قدمت 600 ساله خود، سومین کلیسای بزرگ اروپا پس از کلیسای در رم و کلیسای می باشد

     

کلیسای سانتا ماریا دل گرازی

کلیسای معروف و زیبا که در پیزا واقع شده است . برای تماشای تابلوی معروف لئوناردو داوینچی ، شام آخر می توانید از این کلیسا دیدن کنید.

  

  

مراکز خرید میلان

میلان پایتخت مد جهان و بهشت علاقمندان به مد است. هر جور مغازه‌ای هم تویش پیدا می‌شود: از مراکز فروش طراحان معروف گرفته تا مغازه‌های کوچک دست‌دوم فروشی. مرکز خریدهای اصلی دور و بر میدان دوئومو، میدان کاوور و میدان سن بابیلا هستند، اما در خیابان‌های مونته ناپولیون، دلا اسپیگا، ویتوریو امانوئله و سن آندره‌آ هم فروشگاه‌های خیلی خوبی پیدا می‌شود

فرودگاه میلان

فرودگاه‌ مالپنزا در شهر میلان‌ِ قرار دارد و بزرگ ترین فرودگاه این شهر به شمار می‌آید. این فرودگاه که قبلا "ائروپوئرتو سیتا دی میلان" به معنای فرودگاه شهر میلان، نام داشت در 40 کیلومتری شمال غربی مرکز میلان قرار دارد. فرودگاه مالپنزا یکی از 3 فرودگاه محدوده متروپولیتن میلان است.این فرودگاه دو ترمینال دارد که یکی مخصوص پروازهای بین‌المللی داخلی ، غیر شنگن و اروپاست و دیگری مخصوص پروازهای هواپیماهای ارزان قیمت است.

حمل و نقل عمومی میلان

شهر میلان دارای سه خط مترو است. این خطوط حمل و نقل شهری دارای ایمنی کافی هستند وبا آنها تقریبا می توان به همه جای این شهر رفت. اگر می خواهید به جایی بروید که متروها قادر نیستند شما را ببرند، آن وقت باید از اتوبوس و ترامواهای دقیق و منظم شهر میلان استفاده کنید.بلیط اتوبوس در میلان چندان هم ارزان نیست

تاریخچه میلان

طبق تاریخ رومیان در مکانی که شهرمیلان واقع شده است ، چیزی در حدود ۶ قرن پیش ازمیلاد مسیح، روستایی به وجود آمده بود. ۲۲۲ سال پیش از میلاد مسیح، لژیون های رومی این روستا را فتح کردند و بر آن نام مدیولانوم گذاشتند. با وجود شورشهایی که در شهر مدیولانوم علیه اشغالگران رومی صورت گرفت، آنان نتوانستند رومیان را از سرزمین و شهر خود بیرون کنند. به طوری که در پایان سده پیش ازمیلاد مسیح، شهر میلان دیگر جزئی از سرزمین سزارهای روم شده بود. حرکت های استقلال طلبانه در شمال ایتالیا و در قرن 12 میلادی حرکت های مهمی برای کسب استقلال صورت گرفت؛ حرکت های خودجوش و مردمی که بعدها کومونی نام گرفتند. جنبش کومونی با امپراتوران آلمانی در ستیز بود. شهر میلان در این هنگام توانست قدرت اقتصادی خود را در منطقه تثبیت کرده و از جنبش کومونی حمایت کند. طی این دوران شهر میلان تحت قوانین دموکراتیک اداره می شد و ساختمان قصر حقوقدانان (پالاتودلا راجونه) نیز برای مقاصد سیاسی و حقوقی ساخته شد عصر جنگ خانوادگی ویسکونتی و اسفورزا پس از آن که نوادگان نخستین ساکنان میلان بر این شهر تسلط یافتند، حکومت دموکراتیک آن نیز از میان رفت. نوادگان نخستین ساکنان این شهر از خاندان ویسکونتی بودند و ایشان بین سال های ۱۲۷۷ تا ۱۴۴۷ بر این شهر حکم راندند. در زمان حکمرانی ویسکنتی ها، ساخت کلیسای بزرگ دومو و قصر میلان آغاز شد. پس از سال ۱۴۴۷ سه بار حکومت، به مدتی کوتاه، به دست جمهوری خواهان افتاد تا این که در سال ۱۴۵۰ فرانچسکو اسفورزا داماد آخرین دوک و فرمانده سپاه میلان حکومت این شهر را در دست گرفت. در زمان حکومت خاندان اسفورزا، کشور ایتالیا با حرکت رنسانس مواجه بود و مهمترین آثار هنری در این کشور خلق شد، به طوری که لئوناردو داوینچی به این شهر آمد تا آثار هنری خود را به مردم آن تقدیم کند. کلیسای زیبای سانتاماریا دلا گراتزیا نیز در همین سال ها بنا شد. حمله اسپانیایی هادر اوایل قرن شانزدهم اسپانیایی ها بر شمال ایتالیا قدم گذاشتند و بر سر تسخیر شهرهای آن با فرانسوی ها درگیر شدند. این گونه بود که شهر میلان سقوط کرد و برای حدود دو قرن به دست اسپانیایی ها افتاد، در این دوران هرگونه پیشرفتی متوقف شده بود در سال ۱۶۳۰ بسیاری از مردم شهر از شیوع بیماری طاعون تلف شدند. جنگ های خونین در اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم باعث شد تا شهر میلان به دست سلسله هاپسبورگ اتریشی بیفتد. سپس در نیمه دوم قرن هجدهم کنترل شهر به دست ماریا ترزا افتاد. در این دوره بود که تحولی اجتماعی در میلان پدید آمد و این شهر رونق اقتصادی را تجربه کرد. رونق اقتصادی شهر مبنایی بود برای پیشرفت در همه زمینه های هنری، فرهنگی، تحصیلی، اداری، اجتماعی و علمی. مهمترین دیدنی های شهر میلان نیز مربوط به همین دوره هستند: آکادمی بررا، سالن اپرای اسکالا، پالاستو رآله، و ویلارآله. بناهای دیگری نیز مربوط به همین دوران به جای مانده است که همگی به سبک نئوکلاسیک ساخته شده اند. عصر ناپلئون پس از انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹، فرانسوی ها عاشق جنگیدن شدند و سعی کردند تا امپراتوری نوین خود را گسترش دهند. اینگونه بود که شهر میلان سقوط کرد و به دست سربازان ناپلئون افتاد. ناپلئون هم نظارت بر بخش شمالی ایتالیا را به خویشان خود واگذار کرد. این دوران اگرچه کوتاه بود ولی نوآوری هنری بسیاری در آن صورت گرفت. عصر تاخت وتاز اتریشی ها و مجارها پس از آنکه ناپلئون در سال ۱۸۱۵ شکست خورد، اتریشی ها برای بار دوم به میلان آمدند. در این دوره بود که اندیشه وحدت ایتالیا شکل گرفت. مردم شهرمیلان در سال ۱۸۴۸ علیه اشغالگران کشورشان شوریدند ودر سال ۱۸۵۹ این شهر جزئی از قلمرو پادشاهی ساووی شد. پادشاهی ایتالیا پس از آنکه بخش های مختلف ایتالیا با یکدیگر متحد شدند و وحدت یافتند، شهر میلان توانست از نظر اقتصادی به شکوفایی دست یابد و مبدل به مرکز مالی و صنعتی منطقه شود. بسیاری از کارگران از دیگر شهرهای ایتالیا به این شهر جذب شدند. رشد شدید اقتصادی این شهر باعث شد تا تنش های اجتماعی آن به اوج خود برسد، به طوریکه در سال ۱۸۹۸ ناگزیر شدند تا به زور گلوله های توپ، شورشگران میلانی را سرکوب کنند. بانک ها به سرعت، مناطق مرکزی شهر را صاحب شدند و شرکت های بیمه ساختار شهری آن را تغییر دادند. مناطق مسکونی شهر شکل تازه ای به خودگرفت و زندان معروف سن ویتتوره تاسیس شد. در سال ۱۹۱۹ حزب فاشیسم میلان بنیانگذاری شد. در آن دوران همه مردم شهر از ظهور دیکتاتوری در کشورشان استقبال کردند. مخالفان نظام دیکتاتوری در این شهر تشکیل شده بود از عده ای کارگر صنعتی و تعدادی از روشنفکر مآب ها. در دوره فاشیست ها، ساختمان ایستگاه مرکزی تاسیس شد. نمونه ای از معماری مدرن این دوران نیز امروزه به چشم می خورد و آن عمارت تریه ناله است. دوره پس از جنگ طی جنگ جهانی دوم، از آنجا که میلان جزو نزدیک ترین شهرها به مرکز اروپا بود، درمیانه نبرد قرار گرفت. جنگ های پارتیزانی علیه اشغالگران نازی، اغلب در اطراف این شهر صورت پذیرفت. نازی ها در سال ۱۹۴۳ این شهر را ا شغال کردند. پس از پایان جنگ ، مردم میلان به بازسازی فوری شهرشان پرداختند و توانستند شهر خود را به شهری استثنایی تبدیل کنند. امروزه شهر میلان به خاطر برخورداری از بعضی خصوصیات، یکی از مهمترین شهرهای اروپا به حساب می آید. خصوصیات اصلی این شهر عبارتند از: مهمترین مرکز مالی، تجاری و چاپ و نشر. به تازگی این شهر توانسته است تبدیل به پایتخت رسانه ای جهان شود. میلان دارای بخش های خدماتی قدرتمندی است و نمایش های مد این شهر زبانزد عام وخاص است

اقتصاد میلان

میلان شهري تجاري، اقتصادي و مركز توليدكنندگان و همچنين زادگاه روشنفكران و هنرمندان بزرگ ايتاليا است. ميلان شهر مدرني است و توسط صنايع حاشيه ايي احاطه شده است. اين شهر داراي ساختمانهاي بلند مسكوني، ادراي، تجاري و صنعتي زيادي است و یکی از مراکز فرهنگی ، صنعتی و اقتصادی است . اما آنچه این شهر را معروف ساخته است طراحی صنعتی است.

ساختار میلان

در حال حاضر آثار کمی از دوران روم باستان در شهر میلان باقی مانده است. ستون های سن لورنزو و خرابه های ویاچیر کو جزو آثاری هستند که از دوران رومی ها ، بر جای مانده اند و بیانگر این حقیقت هستند که میلان در آن دوران جزو شهرهای بزرگ بوده است. درسال ۲۸۶ پس از میلاد، هنگامی که امپراتوری روم تقسیم شد، میلان پایتخت روم غربی نام گرفت ومرکزی مهم برای مذهبیون مسیحی بود. بسیاری از کلیسا های باستانی میلان از آن سال ها دارای ریشه مذهبی مسیحی هستند. از جمله سن آمبروجو، سن رائو رجو و سن لورنزو از معماری مدرن این شهر می توان ساختمان بزرک توره ولسکا (Torre Velasca) در مرکز شهر را نام برد. این بنا توسط چهار شریک معمار که به اختصار BBPR نامیده می شوند در طی سا لهای 1956 تا 1958 ساخته شده و ساختمانی تجاری و مسکونی می باشد . از این ساختمان بعنوان نسل اول معماری ایتالیایی مدرن یاد می کنند. برج توره ولسکا تقریبا 100 متر ارتفاع و 26 طبقه دارد و خصیصه اصلی آن ساختار عجیب قارچی شکل آن می باشد. ساختار این برج یادآوری کننده لامبارد ، قلعه و برج قرون وسطایی می باشد چرا که در هر دو ساختار، قسمت پایین ، باریک در حالی که قسمت های بالاتر با استفاده از تخته چوب یا سنگ بکار رفته شده ضخیم تر می باشد. آسمان خراش توره ولسکا در نزدیک کلیسای جامع و دانشگاه شهر میلان قرار دارد و با وسیله حمل و نقل عمومی به راحتی می توان به آن دست یافت .

فرهنگ, آداب و رسوم

ایتالیایی ها اصولا هنرمند هستند, این کشور از ادبیات, هنر, شعر, موسیقی و ... بسیار غنی برخوردار است. اعتقاد آنها به مذهب کاتولیک همواره بر تمامی جنبه های هنری و فرهنگی این کشور نفوذ داشته است. به عنوان مثال, به اعتقاد مردم ایتالیا, جشن نام گذاری هرکس مهم تر از جشن تولد او به شمار می رود, زیرا در آن هر فرد ایتالیایی را به نام یکی از قدیسان می خوانند. هر فرد ایتالیایی قدیسی دارد که حامی اوست, و مردم از قدیس خود انتظار دارند که آنها را از گزند حوادث پاس دارد. در عوض به کلیسا و کشیش, هدایایی اختصاص می دهند, همچنین از احکام دین اطاعت و در مراسم مذهبی و عبادی شرکت می کنند.

ایتالیایی ها از نشستن در کافه ها لذت می برند. در این کافه ها آنها وقت خود را اغلب برای صحبت کردن, نوشیدن, بازی کردن یا تنها نشستن زیر آفتاب, صرف می کنند. دست دادن رایج ترین روش خوش آمدگویی و تبریک است. گفتن (چاا) (Ciao) برای سلام یا خداحافظی غیر رسمی رایج است. عبارتی مانند: روز بخیر (Buon giorno) و شب بخیر (Buona sera) نیز برای برخوردهای رسمی تر, استفاده می شود. گفتن عنوان شخصی بسیار مهم است هرچند استفاده از اسم کوچک رایج تر است. ایتالیایی ها مردم بسیار اجتماعی و خونگرمی چه در خانه هاشان و یا در کافه ها, بارها و رستوران ها هستند. دید و بازدید از خانواده یا دوستان, به ویژه در ایام تعطیل و یکشنبه ها, بخش مهمی از زندگی و روابط ایتالیایی ها محسوب می شود. در روستاها, جایی که زندگی کمتر ماشینی شده است, مردم و به ویژه خویشاوندان, بدون هماهنگی به دیدن یکدیگر می روند. هنگامی که به شام دعوت می شوند, آوردن هدیه ای کوچک معمول است. شبها یا بعدازظهر یکشنبه ها, گشت و گذار در شهر یا روستاها بسیار معمول است. اغلب ایتالیایی ها یکشنبه ها به حومه شهر می روند یا برای دیدن رویدادهای ورزشی به استادیوم ها سر می زنند. در تابستان مردم به سواحل دریا و ییلاقها می روند.

بسیاری از ایتالیایی ها از رفتن به سینما لذت می برند, هرچند توجه به سینما از آنچه که در میانه ی قرن بیستم متداول بود, کمتر شده است.

سن ازدواج در ایتالیا بالاست, زیرا اغلب مردم مایلند تا پایان تحصیلات و پیدا کردن شغلی مناسب, برای ازدواج منتظر بمانند. در مراسم ازدواج معمولا از رسوم مذهب کاتولیک پیروی می شود؛ هرچند آمار کسانی که با مراسم رسمی و قانونی ازدواج می کنند, به ویژه در مرکز و شمال ایتالیا رو به افزایش است. امروزه اجازه طلاق تنها بعد از سه سال جدایی رسمی, صادر می شود.

وفاداری و سربلندی خانواده بسیار با ارزش شمرده می شود. حتی هنگامی که فرزندان بزرگ باشند, تحت حمایت والدینشان هستند. والدین سعی می کنند به فرزندانشان در خرید خانه یا آپارتمام کمک کنند. در شمال, اعضای خانواده ها اغلب جدا از هم زندگی می کنند, و تعداد افراد خانواده به ویژه در دهه های اخیر بسیار کاهش یافته است. در جنوب, خانواده ها تا حدی بزرگتر هستند, و نسل های زیادی اغلب در همان شهر یا خانه زندگی می کنند. تفاوت در نگرش شمال و جنوب را می توان در آزادی بیشتر زنان شمال در ارتباط با کار و زندگی اجتماعی نیز مشاهده کرد.

تعطیلات رسمی و جشن ها

مردم ایتالیا, سال جدید را در اول ژانویه جشن می گیرند. شب عید عیسی مسیح, ششم ژانویه از جمله تعطیلات رسمی است که با دیدار ساحره ی کریسمس یعنی بفانا, همراه است. بفانا در افسانه ها, پیرزنی ساحره و مهربان است که شانس خود را برای همراهی (ازدواج) با عیسی مسیح از دست داد, از آن زمان تاکنون به دنبال مسیح می گردد. در شب پنجم ژانویه, او از روی چوب جاروی خود به داخل دودکش ها سر می خورد و برای بچه هایی که خوب بوده اند, اسباب بازی و شیرینی و برای بچه های بد, تکه ای زغال باقی می گذارد.فستیوال های سنتی بسیاری در نقاط مختلف ایتالیا برگزار می شود. به ویژه جشن های کارناوالی که در ونیز برگزار می شود, و شرکت کنندگان از دور و نزدیک برای شرکت در این جشن ها به شهر می آیند. کارنواله (Carnevale) جشنی است همراه با رژه و فستیوال لباسهای محلی که در بسیاری از مناطق ایتالیا, درست قبل از شروع ایام روزه کاتولیک ها, برگزار می شود.جشن جوزف مقدس (St.Joseph’ s day) که در نوزدهم مارس (بیست و نه اسفند) هر سال توسط مردم ایتالیا برگزار می شود.نماد مرسوم دراین جشن میز یا سفره ی جوزق مقدس است که از دست کشاورزان تهیه می شود. جوزف مقدس حامی فقیران و بی نوایان است و در این روز صدقه دادن به افراد نیازمند جامعه کاری مرسوم و متداول محسوب می شود. در چنین روزی مردم خود را به شکل مریم مقدس, جوزف و دوازده حواری عیسی مسیح در می آورند و از دیگران برای شرکت در جشن دعوت می کنند.

تعطیلات مذهبی مردم ایتالیا

روز خدا گوست, روز عروج حضرت مریم به آسمان که در پانزده آگوست (بیست و چهار مرداد) برگزار می شود. در این تاریخ اکثر مردم ایتالیا, شهر را به مقصد ساحل و کوه ترک می کنند.روز اولیاء یا قدیسین در اول نوامبر (ده آبان), روزی است که تمام قدیسین کاتولیک مورد احترام و تکریم قرار می گیرند. در این روز مارش عزا برای کسانی که مرده اند, نواخته می شود و زنگ کلیساها به صدا در می آیند, و مردم به گورستان رفته و مقبره ی اقوام و دوستان خود را با گل, به ویژه داوودی و شمع می پوشانند. در روز هشتم دسامبر (17 آذر) تولد عیسی مسیح جشن گرفته می شود و سرانجام در بیست و پنج دسامبر (چهار دی) جشن کریسمس برگزار می شود. افزون بر این هر شهری دارای قدیس خاص خودش است, و روز مخصوص به آن قدیس را جشن می گیرند.

تعطیلات رسمی کشور ایتالیا در سال 2012

 • January-1New Year's Day

 • January-6Epiphany

 • April-25Liberation Day

 • May-1Labor Day

 • June-2Republic Day

 • June-24St. John's Day

 • June-29St. Peter & St. Paul Day

 • July-11St. Rosalia Day

 • August-15Assumption Day

 • September-19St. Januarius Day

 • October-4St. Petronius Day

 • November-1All Saints` Day

 • November-4National Unity Day

 • December-6St. Nicholas Day

 • December-7St. Ambrose Day (Milan Only)

 • December-8Immaculate Conception

 • December-25Christmas Day

 • December-26St. Stephen's Day

نمایشگاه های میلان

حضور ایران در اکسپو 2015 میلان
وی در خصوص فعالیت ایران برای حضور در اکسپو 2015 میلان نیز گفت: هر اکسپو دارای یک موضوع جهانی است که کشورهای مختلف بر محور موضوع اصلی به ارائه توانمندی های کشورشان می پردازند. موضوع اصلی اکسپو میلان " Feeding the planet- Energy for life تغذیه زمین- انرژی برای حیات" است. با عنایت به مصوبه مورخ 7/2/1390 هیئت وزیران، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با توجه به عضویت در دفتر بین المللی نمایشگاه ها(BIE ) و به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول برپایی سالن ایران در اکسپو 2015 میلان است.
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین‌المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران یک دوره قبل و پنج دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اکسپوهای کره جنوبی، پرتغال، آلمان، ژاپن و چین حضور داشته است و امید داریم با توجه به تجارب به دست آمده، ایران حضور قدرتمندی در اکسپو داشته باشد.
وی در ادامه افزود: محور اصلی سایت اکسپو"خیابان جهانی" با 1500 متر طول و 35 متر عرض است، یکی از نوآوری های اکسپو 2015 میلان این است که فضاهای نمایشگاهی تمام کشورهای مشارکت کننده در خیابان جهانی قرار می گیرند و یک یک آنها مشرف به این خیابان هستند. در نتیجه بازدیدکنندگان هنگام پیاده روی در خیابان جهانی می توانند تمام جهان را نظاره کنند.
اکبر پور یاد آور شد: اولین همایش اکسپو میلان نیز نهم خردادماه سالجاری در سالن همایشهای خلیج فارس واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود که در این همایش اکثر دستگاه های دولتی و بخشهای غیر دولتی مرتبط حضور خواهند داشت

غذاهای ایتالیایی

غذا خوردن در رم واقعا کاری همگانی است و بیرون غذا خوردن بخش مهمی از زندگی رمی به حساب می آید. ترتوریا (غذای ایتالیایی) ها بخش اساسی غذاخوردن آنها است و همیشه میتوان آنها را در کنار خانواده و در کنار مادر در آشپزخانه دید

      .

غذاهای سنتی آنها مانند کودا والا واکسینارا (دم گاوی که با شراب پخته شده است، گوجه فرنگی و فلفل) و بروشت روی پاستاهایشان بسیار خوشمزه است.

پیتزاهای سنتی دارند که خیلی سریع آماده میشود و ارزان است. از خوردن پیتزاهای اصیلی مانند آلا رومانا ، پیتزایی باریک با لبه ترد لذت ببرید. اما حواستان باشد که این پیتزا با اجاق زغال سوز آماده شده باشد چون اینطوری خیلی خوشمزه تر است. تا دلتان میخواهد بستنی ایتالیایی یا گلاتو بخورید

      .

مرغ تنوری ایتالیایی و پاستا

رستوران های میلان

ایتالیا کشور غذا‌ها است و ایتالیایی‌ها روی غذا بسیار حساس‌اند. فست فودهای بین‌المللی به سختی می‌توانند در ایتالیا شعبه داشته باشند. ولی در عین حال در اکثر بارها و کافه‌ها می‌شود انواع پیتزا را سفارش داد. پاستا در میلان هم خیلی طرفدار دارد. رسم بر این است که هر شهر ایتالیا یک نوع پاستا، یک نوع نوشیدنی، یک نوع پیتزا و یک نوع بستنی مخصوص به خود را داشته باشد. همچنین در میلان هر رستوران‌، آداب منحصر به فردی دارد و طراحی و نوع سرو غذا در رستوران‌ها با هم بسیار متفاوت است. در گالری ویتوریو امانوئله می‌توان علاوه بر مغازه‌های چشم‌نواز، رستوران‌های خوبی پیدا کرد.

کافه در میلان یعنی همه چیز: محلی برای صرف صبحانه، ناهار، شام، خرید سیگار و تمبر و... تقریباً همه‌ی کافه‌ها بین ساعت شش و نیم بعدازظهر تا هشت و نیم بعدازظهر ساعت مخصوص ِ دارند.با استفاده‌ی نامحدود از بوفه. این ساعت‌ها، به‌ خصوص آخر هفته‌ها، فرصت بسیار خوبی برای استشمام روح ایتالیایی شهر است. کافه‌ها طی این ساعت‌ها بسیار شلوغ و خیابان‌ها پر رفت و آمد است. از بهترین مکان‌ها برای بلعیدن سبک و سیاق زندگی ِ میلانی و گذراندن شب، ناویگیلیوست، کانال آبیِ طرح ِ لئوناردو داوینچی که از وسط شهر می‌گذرد. دو طرف این کانال کافه‌ها صف کشیده‌اند و آخر هفته‌ها محل گذر انواع ماشین‌های فراری و بوگاتی است

رستوران بوئوس  در شهر میلان
رستوران بوئوس میلان سالنی با دکوراسیون زیبا دارد که انوار ملایم و رمانتیک و تابلوهای نقاشی اصل و سرامیک های زیبا جلوه خاصیی به آن بخشیده است. رفتن به رستوران بوئوس بدون سفارش خوراک گوشت و پوره سیب زمینی همراه با زیساتوی زعفران هیچ لطفی ندارد.
البته رستوران های گران قیمت دیگری نیز در دنیا یافت می شوند که از جمله آنها رستوران های «هیبی سوس» در انگلیس، «ال بولی» در اسپانیا، «دای شوارزوالد استوب» در آلمان، «ال سلر» در اسپانیا و «دانیل» در امریکا هستند که قیمت آنها دست کمی از گرانترین رستوران های ذکر شده ندارد