آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی
 • چهار‌شنبه 30 خرداد 1403
 • Wednesday  19  June  2024
 • چهار‌شنبه 30 خرداد 1403
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
 • فروش بلیت به ایرانیان خارج از کشور ، پرداخت پول توسط بانک و دریافت آنلاین بلیت
 • مجری مستقیم تور دبی ، رزور بهترین هتلهای دبی در سریعترین زمان و بهترین نرخ
 • صدور بلیت هواپیما و پروازهای داخلی و خارجی ، بلیتهای داخلی ایران ایر ، ماهان ، آسمان ، آتا ، قشم ، معراج ، تابان ، کارون ، زاگرس
 • خدمات آنلاین مسافرتی ، صدور بلیت هواپیما بصورت اینترنتی و پرداخت از طریق کارتهای شتاب بانکی
 • فروش بلیت خارجی ترکیش ، امارات ، قطری ، چاینا ساترن ، لوفتانزا ، ایر فلوت ، آلیتالیا ، اکراین ، عمان ، ایژین به شهرهای جهان
 • پرداخت از طریق سیستم بانکی و دریافت مدارک بدون مراجعه حضوری
 • مجری مستقیم تور دبی تایلند مالزی ترکیه چین ارمنستان روسیه بالی هند پوکت آنتالیا استانبول
 • اخذ وقت سفارت و وایز فیش بانکی و دریافت پاسپورت بدون حضور مجدد مسافر
 • آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی ، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی
X
خرید اینترنتی و آنلاین بلیط هواپیما ، ارزان ، سریع و مطمئن

تور استانبول 3 شب و 4 روز پرواز ترک ترانسفر اختصاصی با صبحانه فقط 10050000 تومان

تور استانبول 3 شب و 4 روز پرواز ترک ترانسفر اختصاصی با صبحانه فقط 10050000 تومان

تور ویژه انتالیا با پرواز مستقیم ترک سرویس uall فقط 24200000 تومان

قرارداد فروش بلیت و مسافر

با نام خدا
قرارداد فروش بلیت هواپیما
سازمان هواپیمایی کشوری

تاریخ:
این قراردادمابین خانم/آقای ............................................. فرزند......................... به شماره شناسنامه ................. صادره از ..................... ساکن............................... ................................................ ................................... ................ تلفن منزل ....................... .................. شغل ...............................نشانی محل کار .......................................... ..................................... تلفن محل کار ............... ....................... موبایل. .................. ............... نحوه آشنایی با دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی .............................رایانامه (ایمیل) ................................. ................................... تاریخ میلادی تولد: ........................... که دراین قراردادباعنوان مسافرشناخته می شودازیک طرف و کانتر فروش .....................به نمایندگی از آفتاب ساحل آبی ازطرف دیگرمنعقد می گردد.
تعداد ...... فقره بلیت با پرواز ................در مسیر......................... ................................ به تاریخ رفت(میلادی) ................و تاریخ برگشت (میلادی) ................و ساعت پرواز به وقت محلی :ساعت رفت از مبدا ............ ساعت رفت ترانزیت ........... ساعت برگشت ازمقصد........... ساعت برگشت ترانزیت............ نام مسافر ................ .................. تعداد همراهان ........ اسامی همراهان ......................... .............................. .............................. .............................. ................................ ................................ ................................ ................................

قوانین و مقررات


1- همراه داشتن گذرنامه ای با حداقل هفت ماه اعتبار از تاریخ برگشت ، الزامیست و کنترل درستی پاسپورت برعهده مسافر است.
2- داشتن ویزای معتبر برای استفاده از بلیت درتمام مسیر خریداری شده برعهده مسافر است.
3- داشتن بیمه مسافرتی اجباریست و عدم پرداخت مبلغ بیمه و دریافت بیمه نامه به منزله انصراف مسافر از خرید بیمه میباشد ، لذا درصورت عدم خرید بیمه مسافرتی هیچگونه مسئولیتی برعهده آفتاب ساحل آبی نیست ؛ درصورت بروز هرگونه حادثه اي در طول سفر مسافر بر اساس شرایط و سقف بیمه حوادث پوشش داده شده (خریداری شده) حق استفاده از امکانات را دارد و در این رابطه دفتر هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت .
4- پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر می باشد.
5-بار مجاز همراه هر مسافر بر اساس بلیت صادره می باشد که در بلیت درج می شود و مازاد بر آن اضافه بار محسوب و مبلغ آن توسط فرودگاه دریافت خواهد شد.
6- هنگـام مراجعه به فرودگاه ، ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیت به همراه مدرک معتبر شناسایی (کارت ملی - گذرنامه) به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است ؛ دقت کنید نام و یا کد فرودگاه در بلیت شما درج شده است با محاسبه مسافت و زمان لازم برای رسیدن به پرواز (حداقل 3 ساعت پروازهای داخلی و حداقل 4 ساعت پروازهای خارجی) ، به فرودگاه و ترمینال مشخص شده بروید.
7- به پرواز نرسیدن و نوشو شدن پرواز و یا کنسلی و تغییر تاریخ ، شامل جریمه و اختلاف نرخ کلاس پروازی می شود.
8- قبل از صدور بلیت ، در صورت هر گونه تغییر در قیمت بلیت (حتی نوسانات نرخ ارز) مسافر ملزم به پرداخت ما به التفاوت قیمت بلیت میباشد.
9-بعد از صدور بلیت چنانچه مسافر قصد تغییر تاریخ یا تغییر مسیر (چه در رفت و چه برگشت) بلیت خود را داشته باشد موظف است اعتبار پاسپورت و ویزای خود را کنترل نماید . بدیهی است مسئولیت چک پاسپورت و ویزای مناسب برای این تغییرات جدید نیز بر عهده مسافر است .
10- مسافر ملزم است تا مشخصات درج شده در بلیط خود را با مشخصات فردی طبق گذرنامه مطابقت نماید و درصورت داشتن هرگونه مغایرت جهت اصلاح به آفتاب ساحل آبی اطلاع دهد ، بدیهی است که در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل در این زمینه مسئولیت بر عهده مسافر میباشد .
11-آفتاب ساحل آبی در صورت عدم تسویه بلیت توسط مسافر، مجاز به ابطال پرواز مسافرین خواهد بود و کلیه هزینه های مربوطه به اضافه جرایم ابطال سفر بر عهده مسافر خواهد بود.
12- تغییر نام ، اصلاح نام و یا جابجایی نام اشخاص ، تغییر تاریخ ، تغییر مسیر و کنسلی ، مستلزم کنسل کردن بلیت و پرداخت جریمه از 50 دلار تا 100 درصد مبلغ بلیت و اختلاف نرخ کلاس پروازی میباشد.
هرگونه درخواست صدور ، تغییر تاریخ ، تغییر مسیر و کنسلی بایستی به صورت کتبی (از طریق ایمیل ، پیامک ، فکس و یا سایر شبکه های اجتماعی) اعلام شود و درخواست توسط کانتر فروشنده مربوطه اعلام وصول گردد. بدیهی است که صدور بلیت و یا هرگونه تغییر در بلیت بعد از پرداخت هزینه های مربوطه اعمال خواهد شد.
13- مسئولیت خرید بلیت یک طرفه به عهده مسافر می باشد.
14- مسافر هنگام ورود به مقصد باید مراقب درج مهر ورود و هنگام خروج نیز باید مراقب درج مهر خروج در گذرنامه خود و همراهانش باشد.
15- در صورت درخواست تغییر تاریخ ویا تغییر مسیر ، هر گونه اختلاف نرخ کلاس پروازی و جریمه بر اساس قوانین هواپیمایی و برعهده مسافر می باشد ؛ توجه داشته باشید هرگونه تغییر تاریخ یاکنسلی باید تا 72 ساعت کاری پیش از پرواز (هم در مسیر رفت و هم در مسیر برگشت) صورت پذیرد .
16- طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی ، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز ، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است ؛ همچنین درصورتیکه نوع و هواپیمای اعلامی از طرف شرکت هواپیمایی تغییر کند ، مسئولیتی برعهده آفتاب ساحل آبی نمیباشد.
17-مسافر مجاز به ثبت نام یک درخواست از دو آژانس نمی باشد ، بدیهی است در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل در این زمینه مسئولیت بر عهده مسافر میباشد .
18- از عکسبرداری از سفارتها و اماکن دولتی و نظامی و همچنین از همراه داشتن هر گونه قرص خواب آور ، مسکن ، آرام بخش و قرصهای کدئین دار و هرگونه مواد مخدر و داروهای غیر مجاز خودداری فرمایید ؛ چون در صورت مشاهده جریمه هاي سنگین مالی و زندان از جمله قوانین کشور ها می باشد.
19- نقض قوانین کشورها همچون تاخیر در خروج , انجام اعمال خلاف عفت عمومی , شرب خمر در ملاء عام , حمل یا استعمال مواد مخدر , زد و خورد ، گدایی و تکدی گری , دزدي , تصادف , فرار , همراه داشتن قرص هاي مخدر , همراه داشتن ارز تقلبی (دلار یا هرگونه پول جعلی ) و غیره.... با جرایم سنگین مالی و زندان همراه خواهد بود.
20- درصورتیکه ویزای شخص یا اشخاصی (حتی ازگروه) به هردلیلی رد (مرفوض) ویادیرترازموعدمقررتوسط اداره مهاجرت تحویل گردد ، هیچگونه مسولیتی بر عهده آفتاب ساحل آبی نمیباشد و جرایم مربوطه برعهده مسافرمیباشد.
21- درصورتیکه مسافربه هردلیلی ممنوع الخروج (از جمله مشکلات مالیاتی و یا مشکلات دیگر) ، ممنوع المسافرت در پروازهای دارای ترانزیت باشد و یا از ترانزیت ایشان به هر دلیلی جلوگیری گردد ، ممنوع الورود باشد و یا ازورود او وهمراهانش به هردلیلی به کشور مقصد جلوگیری بعمل آید و یا ویزای ایشان مناسب برای ترانزیت نباشد ، مسافرین ملزم به پرداخت تمام مبلغ خدمات درخواستی (خسارت ویاهزینه های احتمالی) می باشند.
و همچنین در صورت دیپورت شدن مسافر از فرودگاه هر کشوري و به هر دلیلی , این دفتر هیچگونه مسئولیتی ندارد.
22- ویزا دارای مدت اعتبار و دفعات مشخص برای ورود به کشور مقصد (معمولا یکبار ورود) می باشد، و پس از ورود به کشور مقصد فقط می توان مدت زمان مشخصی در آن کشور ماند . بدیهی است در صورت تخلف این موارد ، کلیه عواقب و هزینه های احتمالی به عهده مسافر خواهد بود.
23- طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشـوری ، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانـم‌های باردار، افراد مبتلا به بیمـاری‌هـای قلبی-عروقی ، بیماری‌های تنفسی ، صرع ، آنمی شدید ، دیابت ملیتوس کنترل نشده ، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمـایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد ، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران داروهای مورد نیاز خود را (با مجوز پزشک) در طول سفر به همراه داشته باشند ؛ بدیهی است که آفتاب ساحل آبی مسئولیتی درقبال بیماری مسافرین ندارد.
24 -مسافر موظف است قبل از انجام سفر قوانین و مقررات درباره حمل و مقررات گمرك مقصد , محدودیت هاي ارزي و واکسیناسیون و قوانین کشور مقصد را از سفارت خانه مربوطه اخذ و رعایت نماید در غیر اینصورت کلیه عواقب و خسارت هاي احتمالی به عهده مسافر میباشد و دفتر هیچگونه مسئولیتی در این باره ندارد.
25- در خصوص ثبت نام گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به آفتاب ساحل آبی جهت پیگیری ، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به آفتاب ساحل آبی نمی باشند .
26- مفاد این قرارداد بطور کامل توسط مسافر و یا نماینده ایشان مطالعه و امضای آن به منزله موافقت با تمامی مفاد آن می باشد و حق هر گونه ادعایی خارج از موارد این قرارداد را از خود و همراهان خود را سلب می نماید . بدیهی است که مسئولیت کلیه عملکردهای مسافر و همراهان مسافر با شخص مسافر یا نماینده ایشان خواهد بود .
27- این قرارداد در دو نسخه (یک نسخه متعلق به مسافر) مشتمل بند های قوانین و مقررات تهیه گردید که هر نسخه حکم واحد را دارد و بر اساس مواد 220و221 و10 قانون مدنی بوده که براي طرفین و یا قائم مقام قانونی آنها لازم التباع می باشد.
اینجانب در کمال صحت و سلامت مطالب فوق را مطالعه و با توجه به قبولی تمام مفاد قرارداد و امضاي آن حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می نمایم.

با آرزوی سفری خوش برای شما
امضامسافر مهر ویا امضا

قوانین عمومی

1- وب‌سایت آفتاب ساحل آبی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران،قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند و کاربران محترم آن موظف به عدم درج هر گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور می باشند .در غیر این صورت ,شناسه کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز برعهده کاربر خواهد بود .
2- خدمات و محتـوای عرضه شده توسط وب‌سـایت آفتاب ساحل آبی جهت استـفاده‌ در این وب‌سـایت تولید می‌شوند. هر گونه سوءاستفـاده از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت آفتاب ساحل آبی و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت.
3- اطلاعات شخصی کـاربران در آفتاب ساحل آبی کاملاً محرمانه اسـت. آفتاب ساحل آبی تـمام تـلاش خود را برای محـافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند. لـذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد بدهد تا عامل تلاش جهـت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سـایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌دهد که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت آفتاب ساحل آبی اطلاع دهد.
4- کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.
5- کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغـییر در مشـخصـات فردی خود را در اسـرع وقت در وب‌سایت آفتاب ساحل آبی اصلاح نماید. در غیر این‌ صـورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبـال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.
6- هرگونه سوء استفاده از نام آفتاب ساحل آبی ، سایت اینتـرنتی آفتاب ساحل آبی ، مکاتبه از طرف آفتاب ساحل آبی و یا استـفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجـاد نمـاید ممنوع بوده از طـریق شـکایت به مـراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
7- وب‌سایت آفتاب ساحل آبی اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
8- هرگونه استخراج و استفاده از اطلاعات و نتایج جستجوی پروازها و ... در سایت آفتاب ساحل آبی ، شامل نام ایـرلاین‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استـخراج دستی، ربات، کراولر و غیره، و انتشار آن به هر شکل اعم ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی و دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ی کتبی از مدیریت آفتاب ساحل آبی ممنوع است و پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت.
9- در صورت وقوع هرگونه پیشامد غیر منتظره همچون جنگ, شورش , اعتصاب, بدي آب و هوا و یا اشکالاتی که از کنترل دفتر خدمات مسافرتی خارج باشد هیچگونه مسئولیتی متوجه دفتر نمی باشد و مسافرین ملزم به پرداخت تمام مبلغ خدمات در خواستی (خسارت و هزینه هاي احتمالی) میباشند.
10- توجه کنید ارز همراه خود تقلبی و یا جعلی نباشد و همچنین دلارهای چاپ شده سال 2006 به بعد و بدون مهر و نوشته همراه داشته باشید.
11- از آنجایی که قوانین و مقررات کشورها ممکن است بدون اطلاع قبلی از طرف آن کشور ها تغییر کند ، آفتاب ساحل آبی مسئولیتی درباره تغییرات احتمالی قوانین و مقررات کشورها ندارد.


قوانین رزرو و خرید بلیت هواپیما

1- عملیات خرید بلیت در وب‌سـایت آفتاب ساحل آبی مشـمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی است. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیت، متعهد می‌شود که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیت آگاهی کامل دارد.
2- وب‌سایت آفتاب ساحل آبی به فروش اینترنتی بلیت هواپیما می‌پردازد و در قبال شرایط اضطراری (بدی آب و هوا ,بلایای طبیعی و غیره ) کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت . کلیه مسئولیت ها به عهده ی شرکت هواپیمایی مجری پرواز است .

3- طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی ، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز ، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است ؛ و مسئولیتی در این باره برعهده آفتاب ساحل آبی نمی باشد.
4- هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیت، نام مسافر باید به صورت صـحیح با حروف انگلیـسی وارد شود. مطابق قوانین سازمان حمل و نقل هوایی بین المللی (یاتا)و سازمان هواپیمایی کشوری امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیت وجود ندارد و آفتاب ساحل آبی ، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیت را کنسل و مجدداً خریداری کند.
5- بلیت خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصات خود در را در سیستم وارد نموده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیت و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد و مسئولیت هرگونه مغایرت در صحت اطلاعات پاسپورت یا کارت ملی (نام ,نام خانوادگی,شماره پاسپورت,شماره ملی ,تاریخ تولد,تاریخ انقضاء و محل صدور)و شماره همراه و ایمیل برعهده مسافر خواهد بود .
6- در قوانین هواپیمایی کشوری، مسـافران نوزاد کم‌تـر از دو سـال، مسـافران کودک بیـن دو تا دوازده سـال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیت کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیت بزرگسـال خـرید کرد لازم به ذکـر است که در بلیت‌های نرخ مصـوب، قیمـت بلیت برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیت‌های چارتری و برخی بلیت های غیر قابل استرداد، قیمت بلیت کودک با بزرگسال برابر است.

7- پس از انجام پرداخت و تایید آن ، در صورت تکمیل نشدن ظرفیت پرواز حین فرآیند خرید ، رزرو و خرید قطـعی شده و اطلاعـات بلیت به کـاربر اس‌ام‌اس مـی‌شود. همچنین کاربر می تواند در پروفایل خود اطلاعات بلیت خریداری شده را مشاهده و پرینت نماید . در صورت تکمیل شدن ظرفیت پرواز حین فرآیند خرید و پرداخت وجه بلیت و کسر شدن مبلغ از حساب شما مبلغ بلیت به صورت اعتبار به حساب کاربری شما افزوده می شود و می توانید مجدد جهت خرید بلیت اقدام نمایید کسر مبلغ از حساب شما به منزله اخذ قطعی بلیت نمی باشد .
8- هنگـام مراجعه به فرودگاه، ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیت به همراه مدرک معتبر شناسایی (کارت ملی - گذرنامه) به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است ؛ دقت کنید نام و یا کد فرودگاه در بلیت شما درج شده است به فرودگاه و ترمینال مشخص شده بروید.
9- هر نوع کنسـلی بلیت از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری ، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقـدار این جریـمه بنا بر قـوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیت کسر شده و بقیه‌ی پول، به حساب مسافر برمی‌گردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت) می‌باشد. این مسـئله در مورد پروازهـای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست و مبلغی برای بلیت این پروازها در صورت کنسلی به درخواست مسافر مسترد نخواهد شد . لذا چک کردن قوانین نرخی بلیت حائز اهمیت است.
10- لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ی کنسلی را شامل نمی‌شود. در این صورت مسافر فرم درخواست آنلاین استرداد بدون جریمه را پر می‌کند . در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیت/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.
11- نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌ها در بلیت مشخص می‌شود. مسئولیت هر نوع تغییر و مغایرت در نوع هواپیما بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است و آفتاب ساحل آبی در این مورد مسئولیتی ندارد.
12- در صورتی که مسافر بخواهد بلیت دو پرواز متوالی را تهیه نماید، بایسـتی حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پـرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصـله باشد. در غیر این صورت مسئولیت عدم نرسیدن مسافر به پرواز دوم و یا کنسل شدن بلیت دوم با مسافر می‌باشد.
لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ی کنسلی شده و یا اگر طبق قوانین نرخی ، بلیت غیر قابل استرداد باشد وجهی مسترد نخواهد شد .
13- خریدار حق تغییر قیمت بلیت ، دست بردن در مفاد بلیت به هر طریق و هر شکل ، و یا فروش مجدد بلیت با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد
14- بر اساس قوانین موجود، صدور بلیت در مسـیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانسـتان، هند، بنـگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیت توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خودِ کاربر خواهد بود.
15- آخرین زمان برای کنسل نمودن بلیت پروازهای خارجی و داخلی حداکثر چهار ساعت قبل از ساعت پرواز می باشد .
16- پیش از خرید بلیت تاریخ بلیت خود را با تاریخ ویزا انطباق دهید .مسئولیت مغایرت این دو تا تاریخ به عهده مسافر است .
17- در صورت آماده نشدن ویزا از طرف سفارت , آفتاب ساحل آبی مسئولیتی در قبال بلیت خریداری شده ندارد و این بلیت مشمول قوانین کنسلی خواهد شد .
18- حضور مسافر در فرودگاه , سه ساعت قبل از پروازدر پرواز داخلی و حداقل چهار ساعت قبل از پرواز در پروازهای خارجی , الزامی است
19- جهت دریافت کارت سوار شدن به پرواز ,ارائه کارت شناسایی معتبر (کارت ملی – پاسپورت) تمامی مسافران الزامی می باشد
20- به پرواز نرسیدن و نوشو شدن پرواز شامل جریمه و اختلاف نرخ کلاس پروازی می شود .
21- تغییر اسم مسافر امکان پذیر نیست ، بنابراین در وارد کردن مشخصات فردی خود دقت کنید. در غیر این صورت، جریمه‌ی کنسلی لحاظ و اختلاف نرخ احتمالی کلاس پروازی بر عهده مسافر است.
22- به منظور جا نماندن از پرواز، به مسافت فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه کنید.
23- سن فرزندتان را هنگام خرید بلیت رفت و برگشت، با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد مطابقت دهید.
24- پاسپورت مسافران آمریکا و کانادا باید در زمان بازگشت از سفر , حداقل هفت ماه اعتبار داشته باشد .
25- صدور پرواز یک طرفه تنها زمانی امکان پذیر است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید :
اقامت دایم یا موقت کشور مقصد ، ویزای بلندمدت با شرایط تاریخ انقضای بیش از یک‌سال ، داشتن بلیت ادامه‌ی مسیر . در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده ، مسئولیت خرید بلیت یک طرفه به عهده مسافر است
26- صدور بلیت یک طرفه برای دارندگان گذرنامه ایرانی ، بدون داشتن ویزای معتبر اقامتی ممنوع می باشد به ویژه به مقاصد ارجان (قبرس شمالی ) و بلگراد (صربستان ) و تفلیس (گرجستان) ...
27- مسافر موظف به رعایت الزامات دولتی سفر ارائه اسناد ورود و خروج و سایر مدارک لازم می باشد و ملزم است در راس ساعتی که از طرف شرکت حمل کننده مقرر گردیده در صورت عدم تعیین وقت با رعایت زمان کافی (حداقل چهارساعت قبل از پرواز) برای انجام تشریفات پرواز در فرودگاه حضور یابد.
28- همراه داشتن ویزا ، واچر هتل و بیمه مسافرتی در کلیه پروازها برعهده مسافر است (به ویژه کشورهای گرجستان ، صربستان ، اندونزی ، روسیه ، سنگاپور ، اروپا و حوزه شنگن

29- داشتن ویزای معتبر کشور مقصد و کشورهای ترانزیت برعهده مسافر است.


قوانین مربوط به ویزا

بدون ویزا بودن کشورها به این معنی است که مسافران برای حضور در آن کشور احتیاج به ویزا ندارند ؛ اما گاهی برای پرواز و رسیدن به یک کشور بدون ویزا ، نیاز به یک یا چند ویزا دارید. برای پرواز به بعضی از کشورهای آمریکا و اقیانوسیه ، باید از چند کشور بگذرید و در آنها توقف داشته باشید ، که بدون داشتن ویزای این کشورها ، سفرتان امکانپذیر نیست. بنابراین همیشه سفر به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان به معنی نیاز نداشتن به ویزا و سفر بی‌دردسر نیست و باید حتماً از قبل دربارۀ سفر به کشور مقصدتان تحقیق کنید.
1- قبل از خرید بلیت هواپیمای خارجی در کشورهای نیازمند به ویزا ، به تاریخ شروع ویزا ، تاریخ انقضای ویزا ، و حداکثر زمان ممکن برای اقامت تعیین شده توسط سفارت مندرج در ویزا توجه کنید. پیش‌آمدن هرگونه مشکل ناشی از موارد ذکر شده برعهده‌ی مسافر میباشد.
2 -مسافرانی که با ویزاهای یک بار ورود به منطقه شنگن وارد می شوند باید مقصد سفر آنها حتما" کشور صادر کننده ویزا باشد.
3 -مسافرانی که با ویزاهای چند بار ورود به منطقه شنگن وارد می شوند اگر ویزای آنها برای بار اول مهر ورود میخورد باید مقصد سفر آنها حتما" کشور صادر کننده ویزا باشد.
4- ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. قبل از خرید بلیت، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید)‌ را چک کنید . توجه داشته باشید که ترانزیت در اغلب کشور ها اعم ازکشورهای آسیایی و اروپایی و امریکایی تا 8 ساعت متعارف و بیش از آن ممکن است نیازمند ویزای ترانزیت باشد که بایستی قبل از خرید بلیت حتما توسط مسافر چک شود .
5- درصورت ترانزیت در دوکشور اروپایی (تحت شنگن) و بیشتر نیازمند ویزای شنگن خواهید بود.
6- با ویزای توریستی شنگن ، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی را از سفارت آن گرفته‌اید.
7- در صورت داشتن ویزای شنگن 1 بار ورود , اجازه خروج از شنگن و ورود مجدد را ندارید.
8- کلیه مسیرهای هواپیمایی چین جنوبی (سیزد) بجز مسیرهای داخل چین نیازمند ویزای ترانزیت چین میباشد.
9- مسیر بلاروس و قزاقستان با هواپیمایی ایرفلوت نیازمند ویزای روسیه میباشد اگر بلیت یک طرفه است ویزای یک بار ورود و اگر 2 طرفه است ویزای 2 بار ورود نیازمند است.
10- شهرهای امریکای جنوبی در صورتی که یک ترانزیت در رفت و یک ترانزیت در برگشت داشته باشد نیازمند ویزای ترانزیت شنگن 2 بار ورود یا مولتی میباشد و در صورتی که 2 ترانزیت در رفت و 2 ترانزیت در برگشت دارد کلا نیازمند ویزای شنگن مولتی میباشد.
11- مسافرانی که مسیر پروازی شان به گونه ای است که دو توقف در اروپا دارند و سپس به آمریکا و کانادا عزیمت می کنند ,ملزم به تهیه ویزای شنگن می باشند
12- درصورت مسافرت به مالزی بدون ویزا تنها می توانید بلیت 14 روزه خریداری نمایید و اقامت در مالزی بدون ویزا ، بیش از 14 روز غیرقانونی است.
13- از آنجایی که قوانین و مقررات کشورها ممکن است بدون اطلاع قبلی از طرف آن کشور ها تغییر کند ، قبل از خرید بلیت اطلاعات مربوط به ویزای خود را از سفارتخانه کشور مربوطه استعلام نمایید.
14- داشتن ویزای معتبر کشور مقصد و کشورهای ترانزیت برعهده مسافر است.

اطلاعاتی در مورد کشورهای بدون ویزا

مسافران ایرانی، می‌توانند بدون نیاز به ویزا به چند کشور دنیا سفر کنند؛ طبق لیستی که در سال ۲۰۱۶ صادر شده، کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در مجموع ۱۱ کشور است. تعداد ۲۷ کشور هم صادرکننده ویزا در مرز برای ایرانیان هستند. صدور ویزا در مرز به این معنی است که مسافران در مقابل پرداخت مبلغی در مرز یا فرودگاه کشور مقصد، ویزای خود را دریافت می‌کنند.  این مورد جهت آگاهی است و امکان تغییر در قوانین ویزا وجود دارد . قبل از سفر حتما از قوانین ویزای خود مطلع شوید .
کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آفریقا
صدور ویزا در مرز
کیپ‌ورد
کومور
جیبوتی: ویزای جیبوتی تنها تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از ورود، بیشتر از این مدت نمی‌توانید در آن بمانید .
کنیا: در صورت ورود به کنیا، تنها تا ۳ ماه اجازه اقامت در این کشور را دارید .
ماداگاسکار: مدت زمان مجاز برای اقامت در ماداگاسکار بعد از ورود به آن، ۹۰ روز است .
موزامبیک: بعد از ورود به موزامبیک تنها تا ۳۰ روز اجازه اقامت در آن را دارید .
تانزانیا: ویزای تانزانیا بعد از ورود به کشور تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از این تاریخ باید کشور را ترک کنید .
توگو: ویزای توگو ۷ روزه است و بعد از این تاریخ باید از کشور خارج شوید .
اوگاندا
سیشل: مدت اقامت در سیشل تا ۳ ماه بعد از ورود است .
موریتانی
گینه بیسائو: بعد از ورود به گینه بیسائو تا ۹۰ روز اجازه اقامت در این کشور را دارید .
کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آسیا
بدون ویزا       
کردستان عراق
مالزی: بعد از ورود به مالزی، تنها تا ۱۴ روز اجازه اقامت در آن را دارید و بعد از این تاریخ باید کشور را ترک کنید .
ارمنستان: بعد از ورود به ارمنستان تا 9۰ روز اجازه اقامت دارید .
صدور ویزا در مرز
لائوس: تا ۳۰ روز بعد از سفر به لائوس باید کشور را ترک کنید .
نپال: بعد از ورود به نپال، ۹۰ روز بعد باید کشور را ترک کنید .
تیمور شرقی: ویزای تیمور شرقی ۳۰ روزه است و بعد از ورود، بیشتر از این تاریخ نمی‌توانید در آن بمانید .
سوریه: بعد از هربار ورود به سوریه، تا ۹۰ روز می‌توانید در آن بمانید .
لبنان: کشور لبنان بعد از ورود، تا ۱ ماه به شما اجازه اقامت در کشور را می‌دهد .
مالدیو: برای سفر توریستی به مالدیو، بعد از ورود به کشور تا ۳۰ روز اجازه اقامت در مالدیو را دارید .
کامبوج: ویزای کامبوج ۳۰ روزه است .
کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اروپا
بدون ویزا          
ترکیه: بعد از ورود به ترکیه تا ۹۰ روز اجازه ماندن در این کشور را دارید
صدور ویزا در مرز
گرجستان: بعد از ورود به گرجستان تا 45 روز می‌توانید در این کشور بمانید .
کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آمریکا
بدون ویزا   
اکوادور: بعد از ورود به اکوادور تا ۹۰ روز می‌توانید در این کشور بمانید .
گویان: مدت زمان مجاز برای اقامت در گویان بعد از هر بار ورود تا ۳۰ روز است .
هائیتی: بعد از ورود به هائیتی تا ۳ ماه اجازه اقامت در آن را دارید .
نیکاراگوئه: نیکاراگوئه تا ۹۰ روز اجازه اقامت بعد از هر بار ورود را به مسافران ایرانی می‌دهد .
ونزوئلا: مدت زمان اقامت در ونزوئلا بعد از ورود تنها تا ۱۵ روز است .
صدور ویزا در مرز
بولیوی: ویزای بولیوی تا ۳۰ روز بعد از ورود اعتبار دارد .
کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اقیانوسیه
بدون ویزا
نیووی: زمان مجاز برای اقامت در نیووی بعد از هربار ورود تا ۳۰ روز است .
ایالات فدرال میکرونزی: بعد از ورود به میکرونزی باید تا ۳۰ روز بعد کشور را ترک کنید .
صدور ویزا در مرز
جزایر کوک: ویزای جزایر کوک تا ۳۱ روز بعد از ورود اعتبار دارد .
پالائو: ایرانیان تا ۳۰ روز بعد از هربار ورود می‌توانند در پالائو بمانند .
ساموآ غربی: ویزای ساموآ غربی تا ۶۰ روز اعتبار دارد .
تووالو: ویزای تووالو ۱ ماهه است و باید بعد از این مدت کشور را ترک کنید .     

برخی از قوانین  شرکت های مختلف هواپیمایی

1- پروازهای هواپیمایی کویتی با ترانزیت بالای 8 ساعت نیازمند هتل در کویت با پرداخت هزینه توسط مسافر میباشد
2- هواپیمایی اکراینی برای بلیتهای بین کشورها که شروع ایران نیست ، نیاز به check in online میباشد
3- میزان بار هواپیمایی عمان ایر هر بسته ( pc ) معادل 15 کیلو و در صورتی که 2 بسته بود مجموع بار نباید از 30 کیلو تجاوز کند .
4- در بعضی از ایرلاینها مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا دارن اگر 2 توقف در آمریکا و کانادا داشته باشند , در اولین توقف در آمریکا و کانادا بار مسافر تحویل داده میشود و مسافران میبایست خودشان بارشان را به ایرلاین بعدی تحویل دهند .
5- در مسیرهای امریکا و کانادا به محض ورود در اولین شهر به دلیل چک ویزا ( امیگریشن ) که مسافران باید انجام دهند میبایست مدت ترانزیتشان تا پرواز بعدی حداقل 3 ساعت در نظر گرفته شود .
6- برای پرواز در مسیر نیوزلند (آکلند ) ویزای هوایی استرالیا نیازمند است لطفا قبل از تهیه بلیت شرایط اخذ ویزا را بررسی نمایید
7- برای پرواز در مسیر کیتو (آمریکای جنوبی ) با هر ایرلاینی نیاز به ویزای ترانزیت آن شرکت هواپیمایی میباشد .
8- مسافرینی که کارت PR کانادا دارند نیز درصورت ترانزیت در دوکشور اروپایی (تحت شنگن) و بیشتر نیازمند ویزای شنگن خواهند بود .
9- برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور مقصد مسافرت خود می توانید با سفارت خانه مربوطه تماس بگیرید.
10- در صورت عدم توجه به موارد فوق مسئولیت و خسارات وارده به عهده مسافر بوده و شرکت آفتاب ساحل آبی  هیچ تعهدی ندارد .

 

با آرزوی سفری خوش برای شما

فایل پی دی اف قرارداد فروش بلیط هواپیما